ZUS i Uniwersytet Śląski będą współpracować

Możliwość komentowania ZUS i Uniwersytet Śląski będą współpracować została wyłączona Nauka, Praca

Zakład Ubezpieczeń Społecznych i Uniwersytet Śląski podpisały umowę dotyczącą wspólnej działalności dydaktycznej, naukowej oraz badawczej, promującej wiedzę o ubezpieczeniach społecznych. Jednym z postanowień jest możliwość odbywania przez studentów praktyk i staży w ZUS, które mają ułatwić im proces rekrutacyjny do etatowej pracy.

Do zawarcia umowy doszło w środę. Sygnowali ją rektor UŚ, prof. Andrzej Kowalczyk oraz Gertruda Uścińska – prezes ZUS, która tłumaczyła, że zależy jej przede wszystkim na zainteresowaniu studentów pracą w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych.

Dzięki umowie pracownicy UŚ będą mieli dostęp do danych pochodzących z ZUS-u, które będą mogły być wykorzystywane do badań naukowych. Porozumienie ma się również przyczynić do organizacji wspólnych projektów, seminariów i konferencji oraz wydawania publikacji dotyczących tematyki ubezpieczeń społecznych. Pracownicy ZUS-u będą mogli ponadto podnosić swoje kompetencje poprzez udział w różnego rodzaju kursach, szkoleniach lub studiach podyplomowych.

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone