ZUS i Uniwersytet Śląski będą współpracować | Kapital Śląski

ZUS i Uniwersytet Śląski będą współpracować

Komentarzy (0) Nauka, Praca

Zakład Ubezpieczeń Społecznych i Uniwersytet Śląski podpisały umowę dotyczącą wspólnej działalności dydaktycznej, naukowej oraz badawczej, promującej wiedzę o ubezpieczeniach społecznych. Jednym z postanowień jest możliwość odbywania przez studentów praktyk i staży w ZUS, które mają ułatwić im proces rekrutacyjny do etatowej pracy.

Do zawarcia umowy doszło w środę. Sygnowali ją rektor UŚ, prof. Andrzej Kowalczyk oraz Gertruda Uścińska – prezes ZUS, która tłumaczyła, że zależy jej przede wszystkim na zainteresowaniu studentów pracą w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych.

Dzięki umowie pracownicy UŚ będą mieli dostęp do danych pochodzących z ZUS-u, które będą mogły być wykorzystywane do badań naukowych. Porozumienie ma się również przyczynić do organizacji wspólnych projektów, seminariów i konferencji oraz wydawania publikacji dotyczących tematyki ubezpieczeń społecznych. Pracownicy ZUS-u będą mogli ponadto podnosić swoje kompetencje poprzez udział w różnego rodzaju kursach, szkoleniach lub studiach podyplomowych.

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *