„Zbierzmy się do kupy”, czyli jak Katowice walczą z problemem psich kup

Możliwość komentowania „Zbierzmy się do kupy”, czyli jak Katowice walczą z problemem psich kup została wyłączona Aktualności

Do końca lutego mieszkańcy Katowic mogą wysyłać swoje propozycje haseł do konkursu „Zbierzmy się do kupy”. Mają one zachęcać do sprzątania po swoim pupilu. Na twórców najlepszych sloganów czekają nagrody.

W ubiegłym roku pierwszą nagrodę w konkursie zdobyła Renata Habryka za hasła: „Czy to Antek czy Tereska zbiera kupy swego pieska!”, „Czy to lato czy to zima fajnie jeśli kupy ni ma” oraz „Myślał Antek o zabawie, lecz zobaczył kupy w trawie”.

Walka z problemem psich kup za pomocą angażującego mieszkańców konkursu rozpoczęła się Katowicach w 2015 roku. Jej pomysłodawcą był katowicki radny, Adam Skowron. Inicjatywa została przygotowana przez magistrat i stowarzyszenie Instytut Regionalny.

Katowicka Straż Miejska będzie nagradzała sprzątających gadżetami. Pod adresem mailowym dokupy@katowice.eu lub tel. 32 494 02 41 można zawiadomić o tym, że ktoś w okolicy nie sprząta po psie. Można także przesyłać propozycje lokalizacji (trawników, skwerów, zieleńców), w których powinny znaleźć się tabliczki nawiązujące do inicjatywy. Propozycje haseł w ramach akcji „Zbierzmy się do kupy” można zgłaszać do końca lutego pod  adresem: zbierzmysiedokupy@katowice.eu

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone