W Częstochowie powstaje Park Wodny. Koszt budowy to 51,5 mln zł

Możliwość komentowania W Częstochowie powstaje Park Wodny. Koszt budowy to 51,5 mln zł została wyłączona galeria, Inwestycje, Samorząd

Inwestycja powstanie na Tysiącleciu i zostanie oddana do użytku w I półroczu 2020. Przy okazji sygnowania umowy prezydent miasta zainaugurował program – Kierunek Przyjazna Częstochowa.

– Chcemy, by częstochowianki i częstochowianie  dobrze postrzegali swoje miasto, by z dumą o nim mówili – mówi prezydent Krzysztof Matyjaszczyk, prezentując ideę cyklu „przyjaznych” działań.

Jednym z nich jest stworzenie kompleksu wypoczynkowo-rekreacyjnego przy ul. Dekabrystów z Parkiem Wodnym. Inwestycja ma kosztować ponad 51,5 mln zł, z czego wykonanie ostatecznej koncepcji  architektoniczno-budowlanej wyniesie ok. 221 tys. zł, dokumentacji budowlano-wykonawczej –  blisko 2 mln zł, a robót budowlanych ponad 49,3 mln zł.

– Nie zdarzyło nam się jeszcze zakończyć żadnej inwestycji po terminie. Chcemy, by projekt na Park Wodny powstał w ciągu 8 miesięcy, a najdalej za 32 miesiące zaprosimy państwa na otwarcie– zapowiada Janusz Stępień, pełnomocnik konsorcjum (jednocześnie Prezes Zarządu firmy CZ.P.B.P. Przemysłówka S.A.), które wygrało przetarg na projekt i budowę obiektu sportowo-rekreacyjnego przy  ul. Dekabrystów.

W ramach inwestycji istniejąca Pływalnia Letnia zostanie rozbudowana o budynek z basenami krytymi, którypowstanie w południowej części działki od strony ulicy Dekabrystów i zajmie część terenów wykorzystywanych obecnie  jako  plaża, plac zabaw i boisko. Przebudowane zostaną też istniejące drogi oraz wybudowane parkingi, w tym parking podziemny.

 

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone