W Częstochowie powstaje Park Wodny. Koszt budowy to 51,5 mln zł | Kapital Śląski

W Częstochowie powstaje Park Wodny. Koszt budowy to 51,5 mln zł

Komentarzy (0) galeria, Inwestycje, Samorząd

Inwestycja powstanie na Tysiącleciu i zostanie oddana do użytku w I półroczu 2020. Przy okazji sygnowania umowy prezydent miasta zainaugurował program – Kierunek Przyjazna Częstochowa.

– Chcemy, by częstochowianki i częstochowianie  dobrze postrzegali swoje miasto, by z dumą o nim mówili – mówi prezydent Krzysztof Matyjaszczyk, prezentując ideę cyklu „przyjaznych” działań.

Jednym z nich jest stworzenie kompleksu wypoczynkowo-rekreacyjnego przy ul. Dekabrystów z Parkiem Wodnym. Inwestycja ma kosztować ponad 51,5 mln zł, z czego wykonanie ostatecznej koncepcji  architektoniczno-budowlanej wyniesie ok. 221 tys. zł, dokumentacji budowlano-wykonawczej –  blisko 2 mln zł, a robót budowlanych ponad 49,3 mln zł.

– Nie zdarzyło nam się jeszcze zakończyć żadnej inwestycji po terminie. Chcemy, by projekt na Park Wodny powstał w ciągu 8 miesięcy, a najdalej za 32 miesiące zaprosimy państwa na otwarcie– zapowiada Janusz Stępień, pełnomocnik konsorcjum (jednocześnie Prezes Zarządu firmy CZ.P.B.P. Przemysłówka S.A.), które wygrało przetarg na projekt i budowę obiektu sportowo-rekreacyjnego przy  ul. Dekabrystów.

W ramach inwestycji istniejąca Pływalnia Letnia zostanie rozbudowana o budynek z basenami krytymi, którypowstanie w południowej części działki od strony ulicy Dekabrystów i zajmie część terenów wykorzystywanych obecnie  jako  plaża, plac zabaw i boisko. Przebudowane zostaną też istniejące drogi oraz wybudowane parkingi, w tym parking podziemny.

 

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *