W Częstochowie kupisz bilet MPK przez Internet

Możliwość komentowania W Częstochowie kupisz bilet MPK przez Internet została wyłączona Aktualności, Samorząd

E-bilet oraz darmowe przejazdy dla uczniów to nowe udogodnienia, wprowadzone przez częstochowskie MPK.

Bilety za pośrednictwem Internetu można kupować (lub doładowywać) od 1 września.

– Pasażerowie sugerowali nam potrzebę wprowadzenia takiego rodzaju dystrybucji biletów, podobnie było z biletomatami w pojazdach. Automaty mamy już w 40 autobusach, będą w kolejnych, w nowych tramwajach także. Teraz przyszedł czas na E-bilet. Mamy nadzieję, że także spotka się z pozytywnym odbiorem wśród częstochowian – tłumaczy Mariusz Marciński, zastępca prezesa MPK ds. sprzedaży i usług.

 

– Naszym priorytetem jest usprawnienie i rozwój szeroko rozumianej komunikacji w naszym mieście, które wprowadzamy w ramach Programu „Lepsza Komunikacja w Częstochowie” – mówi prezydent miasta, Krzysztof Matyjaszczyk.

E-bilet to nie jedyne udogodnienie, zaproponowane przez częstochowskie MPK. Kolejnym są darmowe przejazdy dla uczniów, które będą obowiązywać od 1 października do 31 grudnia 2018 roku.

– Program pilotażowy będzie realizowany przez ponad rok, zebrane dane umożliwią nam rzetelną analizę efektów całego przedsięwzięcia –tłumaczy Krzysztof Matyjaszczyk. – Naszym celem jest zmniejszenie liczby samochodów na naszych ulicach, zwiększenie liczby pasażerów miejskiej komunikacji, a tym samym poprawa sytuacji ekologicznej.

Dodatkowe informacje oraz instrukcję korzystania z E-biletu można znaleźć pod tym adresem.

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone