W Częstochowie kupisz bilet MPK przez Internet | Kapital Śląski

W Częstochowie kupisz bilet MPK przez Internet

Komentarzy (0) Aktualności, Samorząd

E-bilet oraz darmowe przejazdy dla uczniów to nowe udogodnienia, wprowadzone przez częstochowskie MPK.

Bilety za pośrednictwem Internetu można kupować (lub doładowywać) od 1 września.

– Pasażerowie sugerowali nam potrzebę wprowadzenia takiego rodzaju dystrybucji biletów, podobnie było z biletomatami w pojazdach. Automaty mamy już w 40 autobusach, będą w kolejnych, w nowych tramwajach także. Teraz przyszedł czas na E-bilet. Mamy nadzieję, że także spotka się z pozytywnym odbiorem wśród częstochowian – tłumaczy Mariusz Marciński, zastępca prezesa MPK ds. sprzedaży i usług.

 

– Naszym priorytetem jest usprawnienie i rozwój szeroko rozumianej komunikacji w naszym mieście, które wprowadzamy w ramach Programu „Lepsza Komunikacja w Częstochowie” – mówi prezydent miasta, Krzysztof Matyjaszczyk.

E-bilet to nie jedyne udogodnienie, zaproponowane przez częstochowskie MPK. Kolejnym są darmowe przejazdy dla uczniów, które będą obowiązywać od 1 października do 31 grudnia 2018 roku.

– Program pilotażowy będzie realizowany przez ponad rok, zebrane dane umożliwią nam rzetelną analizę efektów całego przedsięwzięcia –tłumaczy Krzysztof Matyjaszczyk. – Naszym celem jest zmniejszenie liczby samochodów na naszych ulicach, zwiększenie liczby pasażerów miejskiej komunikacji, a tym samym poprawa sytuacji ekologicznej.

Dodatkowe informacje oraz instrukcję korzystania z E-biletu można znaleźć pod tym adresem.

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *