TYCHY: Rewitalizacja Parku bł. Karoliny powoli dobiega końca

Możliwość komentowania TYCHY: Rewitalizacja Parku bł. Karoliny powoli dobiega końca została wyłączona Aktualności

W jednym z największych parków w Tychach kończą się prace związane z rewitalizacją terenu, na którym powstały: plac zabaw, siłownia plenerowa, tężnia solankowa, ścieżki, oświetlenie, mała architektura itp. Od pierwszych dni kwietnia uruchomiona zostanie tężnia solankowa, a w ciągu najbliższych tygodni zakończą się roboty związane z budową fontanny, górni saneczkowej i szaletu publicznego.

fot. mat. prasowe

Park zajmuje teren pomiędzy ulicami Sikorskiego, Tischnera  i Uczniowską. W 2012 roku powstał tam zaprojektowany przez Grzegorza Ratajskiego, pomnik Ofiar Katynia, a wokół niego ławeczki, ścieżka, oświetlenie.

fot. mat. prasowe

fot. mat. prasowe

Następnie, w 2013 roku za blisko 560 tys. złotych wykonano aleję tzw. Aleję Dębów, łączącą hale sportową z kościołem błogosławionej Karoliny Kózkówny.  W 2015 roku powstała ścieżka prowadząca od ulicy Uczniowskiej do kościoła wraz z oświetleniem. Rok później w parku powstały kolejne ścieżki (blisko 4,5 tys.m2 ścieżek), kilkadziesiąt sztuk ławek, oświetlenie, plac zabaw z huśtawkami, karuzelami, linarium, stojaki rowerowe i siłownia plenerowa. Wydano na to blisko 2 miliony złotych.

W ubiegłym roku za blisko 1,5 miliona złotych w parku powstała tężnia solankowa.

– Długość ścian bocznych tężni – drewnianej budowli pokrytej gałązkami tarniny i nawiązującej kształtem do budynku urzędu miasta wynosi 69 metrów, wysokość – 6,7 metra. Dookoła tężni można nie tylko spacerować, w ramach projektu zostały zamontowane także ławeczki – mówi Miłosz Stec – z-ca prezydenta Tychów ds. infrastruktury.

Mikroklimat powstały wokół tężni wykorzystywany jest m.in. w profilaktyce i leczeniu schorzeń górnych dróg oddechowych, zapalenia zatok, rozedmy płuc, nadciśnienia tętniczego, alergii i w przypadku ogólnego wyczerpania.

W trakcie realizacji są roboty związane z budową fontanny, szaletu publicznego i górki saneczkowej – całość kosztuje 1 762 021,00 złotych i ma być gotowa w ciągu najbliższych tygodni.

materiał prasowy: Urząd Miasta Tychy

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone