Tychy: Jaśniej i oszczędniej na ulicy Sikorskiego

Możliwość komentowania Tychy: Jaśniej i oszczędniej na ulicy Sikorskiego została wyłączona Aktualności, Inwestycje

11 marca 2019 tyskie linie trolejbusowe sp. z o.o. podpisały umowę na modernizację oświetlenia ulicznego na ponad kilometrowym odcinku ul. Sikorskiego w Tychach (odc. nad jeziorem do ulicy Beskidzkiej).

zdjęcia z montażu słupów, na których niebawem zostanie zamontowane oświetlenie ledowe fot. mat. prasowe

Jak podaje Urząd Miasta Tychy, wykonawca ma trzy miesiące na demontaż starych, betonowych słupów i montaż nowych opraw ledowych na zamontowanych w grudniu blisko 60 nowych słupach trakcji trolejbusowej.

Wymiana oświetlenia jest prowadzona równolegle z rozbudową sieci trolejbusowej, dlatego to zadanie realizują Tyskie Linie Trolejbusowe.

– Do instalacji nowych lamp wykorzystane zostaną słupy trakcji trolejbusowej, których w grudniu ubiegłego roku zamontowaliśmy na remontowanym odcinku prawie 60 –  mówi Marcin Rogala – prezes Tyskich Linii Trolejbusowych. 

Na tych słupach zainstalowanych zostanie 113 sztuk opraw LED o mocy 120 W i temperaturze barwowej 5000 K. Oznacza to, że lampy emitować będą światło zbliżone do światła dziennego. Umowa obejmuje także demontaż 26 betonowych słupów oświetleniowych z oprawami oraz wymianę istniejącego okablowania.

Wykonawca ma na to 3 miesiące od podpisania umowy. Pierwsze prace budowlane mają ruszyć na początku kwietnia i w związku z tym w kwietniu mogą się pojawić czasowe utrudnienia w ruchu – wyjaśnia prezes Rogala.

Koszt modernizacji oświetlenia kilometrowego odcinka ul. Sikorskiego, od ul. Nad Jeziorem do ul. Beskidzkiej to 510 tysięcy złotych. W następnych latach planowana jest wymiana oświetlenia m.in. na kolejnych odcinkach tej drogi.

mat: Urząd Miasta Tychy

 

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone