Świętuj urodziny Wojciecha Kilara w katowickim Spodku

Możliwość komentowania Świętuj urodziny Wojciecha Kilara w katowickim Spodku została wyłączona Kultura

24 września w katowickim Spodku odbędzie się koncert z okazji 85. urodzin jednego z najwybitniejszych polskich kompozytorów – Wojciecha Kilara. Dwugodzinny spektakl muzyczny rozegra się na dwóch dużych scenach, a towarzyszyć mu będą spektakularne efekty świetlne oraz wyjątkowa oprawa wizualna.

W widowisku weźmie udział Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia pod dyrekcją Jerzego Maksymiuka, Aukso Orkiestra Kameralna Miasta Tychy pod dyrekcją Marka Mosia oraz Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej pod dyrekcją Mirosława Jacka Błaszczyka.

Gościem specjalnym koncertu będzie Ingolf Wunder, światowej sławy pianista, laureat II nagrody w XVI Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina.

Podczas koncertu zaprezentowane zostaną najbardziej znane kompozycje Wojciecha Kilara, w tym m.in. m.in.: „Marsz Kawalerii” z „Kroniki Wypadków Miłosnych” w reż. Andrzeja Wajdy, Mazur z „Zemsty” w reż. Andrzeja Wajdy, „Pieśń o Małym Rycerzu” z „Przygód Pana Michała” w reż. Jerzego Hoffmana, Polonez z „Pana Tadeusza” w reż. Andrzeja Wajdy, Walc z „Trędowatej” w reż. Jerzego Hoffmana, Walc z „Ziemi Obiecanej” w reż. Andrzeja Wajdy czy „The Party” z „Draculi” w reż. F. F. Coppoli.

Bilety na wydarzenie, w promocyjnej cenie od 59 zł, można kupić w tym miejscu.

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone