Spotkanie autorskie z Justyną Makowiecką-Rygiel

Możliwość komentowania Spotkanie autorskie z Justyną Makowiecką-Rygiel została wyłączona Aktualności, Kultura

21 listopada 2019 r. o godz.17:00 w Mysłowickim Ośrodku Kultury odbędzie się kolejne spotkanie autorskie,  tym razem z młodą mysłowiczanką Justyną Makowiecką – Rygiel, autorką opowiadań skierowanych dla dzieci i młodzieży.


Justyna to młoda autorka opowiadań dla dzieci i młodzieży, rodowita mysłowiczanka, urodzona w latach ‘80. Pierwsze opowiadania napisała w wieku piętnastu lat, a w wieku dziewiętnastu postanowiła stworzyć pierwszą książkę „Tajemnice Żywiołów”. To jej pierwsza opublikowana propozycja literacka dla młodzieży. Książka jest zbiorem opowiadań o losach magicznych istot. Postacie w wyobraźni autorki były tworzone na przestrzeni lat, najczęściej w miejscach, gdzie otaczała ją natura.

– Nie miałam wcześniejszej odwagi, aby wysłać swoje prace na ogólnopolskie konkursy. W ostatnim czasie uwierzyłam w siebie i intensywnie szukałam wydawnictwa, które wyda moją pierwszą książkę. – mówi o sobie autorka.

– Tak zaczęła się moja przygoda z pisaniem i wydawaniem książek. W kolejce czeka opowiadanie dla dzieci „Delfina, kot i niezwykły zegar” oraz powieść o tematyce angielskiej „Kasztanowy Dwór”, a na bieżąco pisana jest kolejna część książki „Tajemnice Żywiołów”. Myślę, iż kolejne opowiadania pisane są w dojrzalszym stylu, gdyż zmienia się mój pogląd na życie. Na pewno w książkach są moje marzenia, osobiste przeżycia i nadzieje…..

 

źródło: Mysłowicki Ośrodek Kultury

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone