Rusza projekt OBYWATEL.IT.

Możliwość komentowania Rusza projekt OBYWATEL.IT. została wyłączona It

To projekt przeznaczony dla mieszkańców z województwa opolskiego i śląskiego mający na celu  przeszkolenie 10 tyś. mieszkańców w zakresie kompetencji cyfrowych. Każdy, kto jest mieszkańcem gminy śląskiej i opolskiej oraz ukończył 25 rok życia może skorzystać z darmowych szkoleń komputerowych.

 

„Bardzo nam zależy, aby w szkolenia zaangażowały się osoby, które na co dzień nie mają okazji korzystać z tego typu wsparcia. Mowa tu przede wszystkim o osobach pomiędzy 30 a 50 rokiem życia. Ze wstępnych obserwacji widzimy jednak, że głównymi odbiorcami szkoleń będą głównie seniorzy, co również nas cieszy. To pokazuje, że możemy odegrać ważną rolę w odwróceniu niechlubnych statystyk w zakresie poziomu kompetencji cyfrowych Polaków na tle innych narodów Europy” – mówi Piotr Czarnojańczyk, koordynator projektu.

Wykwalifikowani instruktorzy poprowadzą szkolenia w siedmiu modułach tematycznych: 

  • rodzic w Internecie,
  • rolnik w sieci,
  • działalność w sieciach społecznościowych,
  • prowadzenie własnej strony internetowej,
  • kultura w sieci,
  • transakcje przez Internet,
  • biznes w sieci.

Programy szkoleń zostały napisane w taki sposób, aby każda osoba, nawet nie mająca doświadczenia w pracy z komputerem, mogła wziąć w nich udział.

„Naszym celem jest to, aby założona grupa docelowa posiadła przynajmniej jedną z podstawowych kompetencji cyfrowych, jak np. pisanie wiadomości e-mail. Zdajemy sobie sprawę, że nawet podstawowe umiejętności są konieczne do prawidłowego funkcjonowania w rzeczywistości cyfrowej. Oczywiście udział w szkoleniach jest bezpłatny. O tym, czy w danej gminie można skorzystać z darmowych szkoleń, należy dowiadywać się w lokalnych urzędach” – podkreśla Czarnojańczyk.

Według założeń szkolenia będą prowadzone do końca lipca 2019 r. Szczegółowe informacje na temat programu Obywatel.IT jak również instruktorów i miast, w których odbędą się szkolenia można znaleźć na stronie internetowej www.obywatel-it.com. 

Projekt jest realizowany przez Instytut Pracy i Edukacji, Instytut Rozwoju Rynku Pracy i Ośrodek Wspierania Inicjatyw Społecznych. Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Wartość projektu to: 6 165 910,00 zł w tym wartość dofinansowania wynosi: 6 102 500,00 zł.

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone