Rusza projekt OBYWATEL.IT. | Kapital Śląski

Rusza projekt OBYWATEL.IT.

Komentarzy (0) It

To projekt przeznaczony dla mieszkańców z województwa opolskiego i śląskiego mający na celu  przeszkolenie 10 tyś. mieszkańców w zakresie kompetencji cyfrowych. Każdy, kto jest mieszkańcem gminy śląskiej i opolskiej oraz ukończył 25 rok życia może skorzystać z darmowych szkoleń komputerowych.

 

„Bardzo nam zależy, aby w szkolenia zaangażowały się osoby, które na co dzień nie mają okazji korzystać z tego typu wsparcia. Mowa tu przede wszystkim o osobach pomiędzy 30 a 50 rokiem życia. Ze wstępnych obserwacji widzimy jednak, że głównymi odbiorcami szkoleń będą głównie seniorzy, co również nas cieszy. To pokazuje, że możemy odegrać ważną rolę w odwróceniu niechlubnych statystyk w zakresie poziomu kompetencji cyfrowych Polaków na tle innych narodów Europy” – mówi Piotr Czarnojańczyk, koordynator projektu.

Wykwalifikowani instruktorzy poprowadzą szkolenia w siedmiu modułach tematycznych: 

  • rodzic w Internecie,
  • rolnik w sieci,
  • działalność w sieciach społecznościowych,
  • prowadzenie własnej strony internetowej,
  • kultura w sieci,
  • transakcje przez Internet,
  • biznes w sieci.

Programy szkoleń zostały napisane w taki sposób, aby każda osoba, nawet nie mająca doświadczenia w pracy z komputerem, mogła wziąć w nich udział.

„Naszym celem jest to, aby założona grupa docelowa posiadła przynajmniej jedną z podstawowych kompetencji cyfrowych, jak np. pisanie wiadomości e-mail. Zdajemy sobie sprawę, że nawet podstawowe umiejętności są konieczne do prawidłowego funkcjonowania w rzeczywistości cyfrowej. Oczywiście udział w szkoleniach jest bezpłatny. O tym, czy w danej gminie można skorzystać z darmowych szkoleń, należy dowiadywać się w lokalnych urzędach” – podkreśla Czarnojańczyk.

Według założeń szkolenia będą prowadzone do końca lipca 2019 r. Szczegółowe informacje na temat programu Obywatel.IT jak również instruktorów i miast, w których odbędą się szkolenia można znaleźć na stronie internetowej www.obywatel-it.com. 

Projekt jest realizowany przez Instytut Pracy i Edukacji, Instytut Rozwoju Rynku Pracy i Ośrodek Wspierania Inicjatyw Społecznych. Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Wartość projektu to: 6 165 910,00 zł w tym wartość dofinansowania wynosi: 6 102 500,00 zł.

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *