Ruda Śląska: Postaw na energię odnawialną i zdobądź dofinansowanie

Możliwość komentowania Ruda Śląska: Postaw na energię odnawialną i zdobądź dofinansowanie została wyłączona Inwestycje, Mieszkania, Samorząd

51 jednorodzinnych domów w Rudzie Śląskiej będzie zasilanych za pomocą systemów solarnych, fotowoltaicznych oraz pomp ciepła. Przedsięwzięcie współfinansowane jest z unijnych środków, nabór wniosków rozpocznie się w piątek 28 lipca i potrwa dwa tygodnie.

Uczestnicy projektu zapłacą 15% wartości instalowanych urządzeń plus podatek VAT od montażu. Środki unijne, uzyskane na ten cel przez samorząd miasta, wynoszą 1 mln zł. Jak zapewnia prezydent Rudy Śląskiej, Krzysztof Mejer, władze spodziewają się sporego zainteresowania projektem ze strony mieszkańców.

Aby wziąć udział w programie trzeba przede wszystkim posiadać pozwolenie na użytkowanie budynku, nabór dotyczy bowiem już gotowych obiektów. Domy w trakcie budowy kwalifikowane będą do drugiego etapu programu, którego realizacja zależy od tego, czy miasto pozyska na niego środki.

Samorząd sfinansuje w sumie 51 instalacji, w tym 31 to instalacje fotowoltaiczne, 15 solarne, a 5 to pompy ciepła. Nabór wniosków potrwa do 10 sierpnia.

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone