RUDA ŚLĄSKA: Orkiestra zagrała po raz 27.

Możliwość komentowania RUDA ŚLĄSKA: Orkiestra zagrała po raz 27. została wyłączona Aktualności, Kultura

Jak podaje Wydział Komunikacji Społecznej i Promocji Miasta Urząd Miasta Ruda Śląska, już po raz 27. Ruda Śląska włączyła się w Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Około 450 wolontariuszy na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych zebrało prawie 200 tys. zł. W miniony weekend w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 3 odbył się Koncert Młodych Talentów, Wielka Aukcja Fantów i Światełko do Nieba. W akcję włączył się także Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 4 im. H.C. Hoovera, który zorganizował m.in. koncerty i licytacje, które odbyły się w Miejskim Centrum Kultury.

fot. mat. prasowe

 

– W tym roku postanowiliśmy znowu włączyć się w Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Zorganizowaliśmy wiele wydarzeń z tym związanych, na przykład aukcję charytatywną, Koncert Młodych Talentów oraz Światełko do Nieba – podkreśliła Katarzyna Radziewska, nauczycielka z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 3 w Kochłowicach. – Zawsze wiele emocji wzbudza Koncert Młodych Talentów, podczas którego zaprezentowała się młodzież z naszej szkoły oraz spoza niej. W tym roku większość uczniów zaprezentowała swoje wokalne talenty, jednak nie zabrakło także ciekawych popisów tanecznych. Piękne jest to, że nasza młodzież jest bardzo zaangażowana w tę inicjatywę i każdego roku udowadnia, że warto pomagać innym. Nikogo nie trzeba namawiać. Wszyscy chętnie się włączają w tą akcję i angażują się całym sercem w to, co robią – dodała.

 

fot. mat. prasowe

Na scenie ZSO nr 3 młodzież zaśpiewała i zatańczyła, wszystko to z myślą o najbardziej potrzebujących. W tym roku pieniądze zbierane były na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych, posiadających oddziały II oraz III stopnia referencyjności. Z kolei w MCK-u wystąpiły zespoły wokalne i taneczne, np. Cover Nostra oraz zespół Piff Parre. Pomiędzy występami odbyły się licytacje oraz Światełko do Nieba.

 

fot. mat. prasowe

– Już piąty raz biorę udział w Koncercie Młodych Talentów i za każdym razem przyświeca mi ta sama idea. Robiąc coś co kocham, mogę pomóc innym. Kocham śpiewać i właśnie w tym roku śpiewam dla WOŚP-u – powiedziała Paulina Piwoń z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 3.

 

fot. mat. prasowe

W tym roku jeden sztab działał przy ZSO nr 3 w Kochłowicach, a drugi przy ZSO nr 4 w Orzegowie. Rudzką WOŚP wspierał także Aquadrom w dzielnicy Halemba, Druid Pub przy Miejskim Centrum Kultury w Nowym Bytomiu i Śląski Browar Alternatywa w dzielnicy Godula. W tych miejscach na wolontariuszy czekały ciepłe napoje i posiłki.

fot. mat. prasowe

Ruda Śląska gra z orkiestrą od samego początku. Oddział neonatologiczny w Rudzie Śląskiej otrzymał od WOŚP m.in. respirator oscylacyjny, aparaty do nieinwazyjnego wspomagania oddychania u noworodków, ultrasonograf, inkubatory, laktatory, podgrzewacze do mleka, urządzenia do badań słuchu czy monitory pomiarów przezskórnych. Z tego sprzętu korzystają nie tylko pacjenci z Rudy Śląskiej, ale całego województwa. W 2018 roku WOŚP przekazała Szpitalowi w Rudzie Śląskiej aparaturę medyczną i sprzęty o łącznej wartość 148 tysięcy złotych.

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone