Rośnie popularność średnioterminowego wynajmu aut – to nowy trend w przechodzeniu firm na mobilność alternatywną

Możliwość komentowania Rośnie popularność średnioterminowego wynajmu aut – to nowy trend w przechodzeniu firm na mobilność alternatywną została wyłączona Aktualności, Biznes, Inwestycje

Rozmowa z Maciejem Przyborowskim, szefem działu wynajmu średnioterminowego (MTR) w Arval Service Lease Polska, należącym do Grupy BNP Paribas

Maciej Przyborowski Arwal Service Lease Polska, fot.mat.prasowe bindupphoto.pl_

Arval Service Lease Polska standardowo oferuje firmom długoterminowy wynajem samochodów, który trwa 36, 48 lub 60 mie­sięcy wraz z pełną obsługą auta. Dlaczego do swojego portfolio dołączyli Państwo usługę średnioterminowego najmu aut? Czym w ogóle jest usługa MTR?

MTR (Mid Term Rental) to wynajem średnioter­minowy samochodu, trwający od 1 miesiąca do 24 miesięcy, który wypełnia rynkową lukę pomiędzy wynajmem na dni lub minuty, a wynajmem długoterminowym. Obsługa kierowcy i samo­chodu w wynajmie średnioterminowym, mimo krótszego czasu trwania usługi, jest tak samo atrakcyjna, jak w przypadku wynajmu na kilka lat. Przykładowo, w Arval Service Lease Polska auta w pięciu kategoriach (B, C, D, E i LCV) można wypożyczyć już za kilkadziesiąt złotych netto na dobę, a czas dostawy pojazdu nie przekracza 48 godzin. Wynajem średnioterminowy to wyjście naprzeciw oczekiwaniom przedsiębiorców, dla których wynajem dzienny byłby nieefektywny biznesowo, a wynajem długoterminowy zbyt mało elastyczny. Firmy potrzebują przecież elastycznego podejścia i możliwości reagowania „na gorąco” na potrzeby klientów.

MTR to również usługa, która pomaga uelastycz­nić firmową logistykę dzięki możliwości szybkiej reakcji na doraźne zapotrzebowania, np. w szczy­cie sezonu lub gdy oczekujemy na docelowy samo­chód, który ma dopiero „wyjechać z fabryki”.

Arval Service Lease Polska promuje usługę MTR jako usługę idealną w sytuacji, gdy na przykład angażuje się pracownika na kilku­miesięczny kontrakt, zatrudnia na umowę próbną, czy chociażby czeka na odbiór samochodu w wynajmie długoterminowym. Dlaczego?
Użytkownik może szybko rozpocząć pracę, nie koncentrując się na technicznych i administra­cyjnych sprawach związanych z pojazdem. Do­datkowo, MTR to opcja, która pozwala nam maksymalnie ograniczyć formalności, a jedno­cześnie zapewnia pełen zakres opieki nad autem, standardowo oferowany przez Arval Service Lease Polska. Zakres obsługi nie różni się w tym przy­padku od tego, który oferujemy naszym klientom w ramach umowy wynajmu długoterminowego, a nawet jest bardziej atrakcyjny, ponieważ standar­dowo obejmuje Assistance na terenie całej Europy. Użytkownik ma zapewnione wsparcie w sytuacjach kryzysowych, takich jak uszkodzenie auta, zatrza­śnięcie kluczyków, czy zamarznięcie paliwa w baku.

Jak duże jest zainteresowanie usługą wynaj­mu średnioterminowego świadczoną przez Arval Service Lease Polska?
Liczba klientów korzystających z tego rozwiązania wzrosła od 2015 roku kilkunastokrotnie. W tym roku Arval Service Lease Polska przewiduje prawie dwukrotny wzrost floty przeznaczonej do realizacji tej usługi w porównaniu do roku po­przedniego. Nasze auta przeznaczone do obsługi wynajmu średnioterminowego odnotowują prawie stuprocentowe obłożenie, a zapotrzebowanie na tę usługę rośnie.

Ta rosnąca popularność może też wynikać ze zmieniającego się pojmowania usługi wynajmu auta – usługą już nie jest sam samochód, ale mobilność – umożliwienie przemieszczania się bez skomplikowanych formalności dotyczących pozyskania auta, czy związanych z jego admini­stracyjną obsługą. Dlatego w usłudze MTR Arval Service Lease Polska dostarcza auto w uproszczo­nej procedurze – w ciągu 48 godzin od złożenia zamówienia.

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone