Rok Studenta w Kolejach Śląskich

Możliwość komentowania Rok Studenta w Kolejach Śląskich została wyłączona Aktualności

Koleje Śląskie ogłosiły rok 2017 Rokiem Studenta. Spóła chce w ten sposób przekonać młodych ludzi do częstszego korzystania z transportu kolejowego. Studenci mogą liczyć m.in. na promocyjny bilet miesięczny w cenie 1 zł oraz więcej nocnych połączeń.

Obecnie uczniowie i studenci stanowią 1/3 klientów Kolei Śląskich. Spółka chce, żeby było ich jeszcze więcej. Pierwszym krokiem jest zaproszenie do współpracy uczelni wyższych i organizacji studenckich. 12 stycznia ma odbyć się pierwsze spotkanie, podczas którego omówione zostaną szczegóły koncepcji.

– Chcielibyśmy, by już na pierwszym roku studenci mogli doświadczyć tego, że na uczelnię mogą szybko i wygodnie dojechać pociągiem, zamiast stać w korkach lub szukać miejsc na zatłoczonych parkingach pod uczelniami – mówi prezes Kolei Śląskich, Wojciech Dinges.

Koleje Śląskie przewidują m.in. bilet miesięczny na październik w cenie symbolicznej złotówki dla osób rozpoczynających studia, dodatkowe połączenia nocne od maja do października oraz specjalne pociągi na juwenalia. Spółka nie wyklucza także innych form współpracy, jak np. organizacji praktyk studenckich.

– Tak naprawdę wiele będzie zależeć od kreatywności samych studentów oraz ich macierzystych uczelni – podkreśla prezes Dinges. – Jesteśmy otwarci na wszelkiego rodzaju formy współpracy,
na jakie tylko Koleje Śląskie będą sobie mogły pozwolić.

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone