Projekt COP24 friendly w Katowicach

Możliwość komentowania Projekt COP24 friendly w Katowicach została wyłączona Aktualności

Rusza projekt COP24 friendly w Katowicach – pokażmy śląską gościnność uczestnikom szczytu klimatycznego

Projekt COP24 friendly powstał, by służyć integracji środowiska lokalnych przedsiębiorców w celu zaprezentowania ich unikalnej i ciekawej oferty oraz gościnnej atmosfery przemieniających się Katowic uczestnikom Szczytu Klimatycznego ONZ, który odbędzie się w mieście na początku grudnia.

Zapraszam do udziału w projekcie COP24 friendly, abyśmy wspólnie zadbali o to, by nasi goście, którzy przyjadą do Katowic na szczyt klimatyczny, zrozumieli, czym jest prawdziwa śląska gościnność – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic i dodaje, że w wydarzeniu będzie uczestniczyć blisko 30 tys. gości z prawie 200 krajów, w tym politycy, reprezentanci organizacji pozarządowych oraz środowisk naukowych, biznesu i mediów. – Konsekwentna realizacja strategii miasta opartej na kulturze, sporcie, turystyce biznesowej oraz rewitalizacji obszarów poprzemysłowych, zaowocowała powierzeniem nam roli gospodarza COP24. Szczyt klimatyczny w Katowicach to doskonała okazja do pokazania, jak bardzo zmieniło się miasto w ostatnich latach i szansa na globalną promocję w skali niespotykanej do tej pory. Nie bez powodu hasło COP24 w Katowicach to Black to Green. Nawiązuje także do tego, że stereotypowo czarne Katowice są tak naprawdę zielone – prawie połowa terenów naszego miasta to lasy, parki i skwery – dodaje prezydent.

Projekt COP24 friendly realizowany będzie w pięciu kategoriach: breakfast, lunch, dinner, clubbing, shopping. Przedsiębiorcy mogą przystąpić do wszystkich kategorii, tylko jednej lub kilku wybranych – w zależności od swojej działalności.

Zainteresowani projektem powinni przesłać zgłoszenie do 15 listopada. Aby przystąpić do programu uczestnicy zobowiązani są do przygotowania specjalnej oferty w ramach COP24 friendly w zadeklarowanych kategoriach. W zamian taki przedsiębiorca weźmie udział w międzynarodowym wydarzeniu, a jego lokal zostanie oznaczonych specjalną naklejką, która będzie informowała o udziale w projekcie – mówi Marcin Stańczyk, naczelnik wydziału promocji i dodaje, że przedsiębiorcy, którzy włączą się do projektu będą promowani w mediach społecznościowych, a także otrzymają gadżety dla klientów – piny z symbolami Katowic. Kelnerzy w lokalach gastronomicznych zostaną wyposażeni w fartuchy.

Formularz rejestracyjny dostępny jest na stronie www.cop24.katowice.eu

Materiały, opracowanie: Wydział Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Katowice

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone