PPK in English – szkolenia z PPK po angielsku

Możliwość komentowania PPK in English – szkolenia z PPK po angielsku została wyłączona Aktualności, It, Nauka

Wiele firm w Polsce zatrudnia obcokrajowców, którzy nie posługują się językiem polskim. Aby wyjść naprzeciw tej sytuacji, PFR Portal PPK prowadzi szkolenia z Pracowniczych Planów Kapitałowych (PPK) po angielsku.

 

Już prawie 2 lata PFR Portal PPK prowadzi działania edukacyjne z zakresu Pracowniczych Planów Kapitałowych. Jak zauważyliśmy w ostatnich miesiącach, wzrasta zainteresowanie szkoleniami z PPK dla pracowników w języku angielskim. Wielu pracodawców w Polsce (szczególnie z sektora IT) zatrudnia obcokrajowców, którzy również chcą poznać zasady działania programu, jako jego przyszli uczestnicy i beneficjenci.

Inicjatywa prowadzenia szkoleń w języku angielskim ma pomóc przybliżyć pracownikom nieposługującym się językiem polskim podstawowe założenia programu, jego korzyści oraz odpowiedzieć na pojawiające się pytania. Pierwsze doświadczenia już za nami ─ w ostatnim tygodniu przeprowadziliśmy takie dedykowane szkolenie po angielsku m.in. dla BlaBlaCar, znanej firmy na rynku wspólnych przewozów dla ludzi podróżujących na długich dystansach.

Program szkolenia obejmuje taki sam zakres, jak w przypadku polskich szkoleń. Ekspert Regionalny PPK podczas szkolenia:

  • przedstawi główne założenia programu,
  • wprowadzi słuchaczy w temat działających w Polsce obowiązkowych i dobrowolnych programów zabezpieczenia emerytalnego i oszczędnościowych,
  • zaprezentuje korzyści wynikające z uczestnictwa w PPK dla obcokrajowców,
  • omówi możliwości korzystania ze środków przed 60. roku życia i po jego osiągnięciu,
  • wyjaśni zasady dziedziczenia zgromadzonych oszczędności,
  • wytłumaczy rolę pracodawcy, instytucji finansowych oraz Polskiego Funduszu Rozwoju w programie PPK,
  • odpowie na pytania uczestników,
  • przekaże pracodawcy pakiet materiałów informacyjnych o PPK w języku angielskim.

 

Szkolenia z PPK po angielsku są prowadzone wyłącznie po zgłoszeniu się pracodawcy. W celu umówienia szkolenia prosimy o kontakt z trenerem odpowiedzialnym za szkolenia w języku angielskim – Nathanielem Organem (nathaniel.organ@pfrportal.pl). Obecnie, z uwagi na sytuację epidemiologiczną, szkolenia prowadzimy w formie online.

W zakładce „Pliki do pobrania” na stronie www.mojeppk.pl znajdują się materiały informacyjne do ściągnięcia. Dodatkowo portal PPK opublikował również w ostatnim czasie podcast o PPK w języku angielskim, przedstawiający ogólne założenia programu.

 

mat. PPK

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone