Poznaliśmy samorządy, które najbardziej wspierają rozwój MŚP

Możliwość komentowania Poznaliśmy samorządy, które najbardziej wspierają rozwój MŚP została wyłączona Biznes, Samorząd

We wtorek, podczas uroczystej gali, poznaliśmy zwycięzców VI edycji programu „Samorząd, który wspiera MŚP”. Przyznanych zostało pięć wyróżnień w kategorii „Miasto” oraz po jednym w kategoriach „Gmina miejsko-wiejska” oraz „Gmina wiejska”. Laureatami zostały: Rydułtowy, Wodzisław Śląski, Cieszyn, Czeladź, Gliwice, Olesno oraz Jasienica. Wydarzenie towarzyszyło 2 dniu VI Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw.

Przedstawiciele wyróżnionych samorządów odebrali nagrody z rąk Jarosława Wieczorka, wojewody śląskiego, Kazimierza Karolczaka, członka Zarządu Województwa Śląskiego oraz Tadeusza Donocika – prezesa Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach.

W kategorii „Miasto” odznaczone zostały: Rydułtowy, Cieszyn, Wodzisław Śląski, Czeladź i Gliwice.

– To tak naprawdę mieszkańcy tworzą klimat miasta i to oni sprawiają, że Wodzisław Śląski jest otwarty dla inwestorów – podkreślił Mieczysław Kieca, prezydent Wodzisławia Śląskiego, odbierając wyróżnienie dla miasta. –Sam byłem małym przedsiębiorcą i staram się przekuwać te doświadczenia w pracę na rzecz miasta i jego otwartości na inwestorów.

Burmistrz Czeladzi, Zbigniew Szaleniec, zwrócił zaś uwagę na fakt, iż podczas tegorocznego Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw wyraźnie zaznaczony został temat metropolii.

– Staramy się rozwijać i działać na jej rzecz. Dziękujemy za wyróżnienie, które zmobilizuje nas do dalszego działania na rzecz przedsiębiorców – powiedział.

Samorządy wspierające mśp

W kategorii „Gmina miejsko-wiejska” wyróżnienie trafiło do gminy Olesno, natomiast laureatem „Gminy wiejskiej” została Jasienica.

Podczaj gali wręczono także wyróżnienia honorowe dla Zabrza oraz Dąbrowy Górniczej, przyznane za stwarzanie przedsiębiorstwom sektora MŚP warunków korzystnych do prowadzenia działalności gospodarczej oraz szczególne zasługi we wspieraniu ich rozwoju.

Wszyscy laureaci otrzymali certyfikaty „Samorząd, który wspiera MŚP”, co zgodnie z regulaminem programu jest równoznaczne z przyznaniem tytułu „Lider, który wspiera MŚP”.

Ogólnopolski program „Samorząd, który wspiera MŚP” jest skierowany do jednostek samorządu terytorialnego szczebla wojewódzkiego, powiatowego i lokalnego. Jego celem jest wyłonienie i promocja samorządów, które stwarzają przedsiębiorstwom sektora MŚP dogodne warunki do prowadzenia działalności gospodarczej oraz w szczególny sposób wspierają ich rozwój.

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone