PMI PC Śląsk promuje ciągły rozwój

Możliwość komentowania PMI PC Śląsk promuje ciągły rozwój została wyłączona Biznes

PMI PC Śląsk jest regionalnym oddziałem Project Management Institute Poland Chapter (PMI PC) – organizacji non-profit, zrzeszającej ekspertów zajmujących się tematyką zarządzania projektami. PMI to organizacja międzynarodowa, opracowująca standardy zarządzania projektami, wydająca certyfikaty będące potwierdzeniem kompetencji z zakresu zarządzania projektami, a także promująca ciągłe rozwój umiejętności i zdobywanie wiedzy z zakresu zarządzania projektami.

PMI PC Śląsk powołany został w grudniu 2013 roku. Celami organizacji są przede wszystkim:

  •  Wsparcie rozwoju best practices oraz wiedzy z zakresu zarządzania projektami na Śląsku zgodnie ze standardami PMI,
  • Zbudowanie społeczności ludzi zajmujących się i zainteresowanych zarządzaniem projektami,
  • Stworzenie platformy do dzielenia się wiedzą z zakresu zarządzania projektami i dziedzin pokrewnych,
  • Zainicjowanie dialogu pomiędzy biznesem a środowiskiem akademickim w obszarze zarządzania projektami,
  • Wsparcie osób oraz firm w doskonaleniu się w obszarze zarządzania projektami.

Wydarzenia

20 listopada odbyła się w Katowicach PM Mania – IV Konferencja Zarządzania Projektami. Jest to, obok seminariów i spotkań warsztatowych, największe wydarzenie, organizowane przez PMI PC Śląsk. Na tegorocznej PM Manii prelekcje wygłosili: dr Tomasz Kopczyński, Marzena Jankowska, Marek Skała, dr Marcin Żmigrodzki, dr Marcin Celejewski i Jakub B. Bączek.

Obok tematów twardych z zakresu zarządzania projektami, poruszone zostały również zagadnienia związane z rozwojem kompetencji miękkich, tak ważnych w pracy kierowników projektów. Tym, co łączyło wszystkie prelekcje, było przesłanie o konieczności ciągłego rozwoju.

W ramach konferencji odbył się również panel dyskusyjny oraz warsztat. W panelu dyskusyjnym poruszającym temat: „Zmieniający się świat projektowy vs rynek pracownika – jak skutecznie i efektywnie szukać i wdrażać pracowników”, wzięli udział: Ewa Palarczyk, Ewa Szroborz, Andrzej Szastok, Katarzyna Zimoch i prowadzący panel, dr Piotr Pinoczek. Natomiast warsztat na temat analizy ryzyka metodą EMV poprowadziła Joanna Pauly.

Sponsorami wydarzenia były: Capgemini Polska i APAULY Group, a partnerami tegorocznej PM Manii: Miasto Katowice, Strefa PMI, Kapitał Śląski, 4pm, FutureThink, Marzena Jankowska, Megalit, Octigo, Szkoła Project Managerów.

Bądź na bieżąco

PM Mania to ostatnie wydarzenie zaplanowane na ten rok przez PMI PC Śląsk. Niebawem opublikowanie zostanie kalendarium na rok 2018. Zapraszamy do śledzenia aktualności na profilach organizacji na portalach społecznościowych: LinkedIn, Facebook, Instagram, a także na stronie oddziału.

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone