Od TAURONA kupisz prąd, gaz i jeszcze więcej

Możliwość komentowania Od TAURONA kupisz prąd, gaz i jeszcze więcej została wyłączona Biznes, firma tygodnia

Gaz i prąd u jednego sprzedawcy – to opcja wybierana coraz częściej przez klientów TAURONA z sektora małych i średnich firm. TAURON idzie jednak dalej – co planuje firma w najbliższym czasie? Na to i inne pytania odpowiada nam Grzegorz Lot, wiceprezes TAURON Sprzedaż.

Grzegorz Lot

TAURON jest znany jako sprzedawca prądu, a także ciepła czy węgla. Gaz to jest jednak stosunkowo nowy produkt w jego portfolio. Czym starają się Państwo przekonać swoich klientów, żeby kupili w TAURONIE gaz?

W naszej najnowszej „Ofercie z RABATOREM”, klientom z małych i średnich firm, którzy kupią prąd i gaz wraz z usługami serwisowymi, oprócz niskich cen dajemy dodatkowy rabat do 250 zł. Gwarantujemy też brak podwyżek przez cały okres trwania umowy oraz mechanizm obniżania ceny w przypadku obniżki cen w taryfie. Dotyczy to zarówno prądu, jak i gazu.

A te usługi serwisowe, o których Pan wspomina, to?

Serwisant 24H i Serwisant Gazowy 24H. Dla klientów z zapleczem biurowym, optymalnym rozwiązaniem jest produkt z usługą Serwisant 24H. W przypadku awarii sprzętu biurowego lub PC, przyjazd fachowca gwarantowany jest w ciągu 24 godzin od zgłoszenia. W ramach tej samej oferty dostępne są również usługi elektryka, który zjawi się w celu naprawy wewnętrznej instalacji elektrycznej najpóźniej do 4 godzin od momentu zgłoszenia awarii. Serwisant Gazowy 24H działa podobnie – tyle, że dotyczy to naprawy instalacji i urządzeń gazowych.

Czy klienci zmieniają sprzedawcę gazu już tak często, jak w przypadku energii elektrycznej?

Coraz więcej klientów decyduje się na zmianę sprzedawcy gazu. Skala jest jednak wciąż dużo mniejsza niż na rynku energii elektrycznej. Dlaczego tak jest? Uwolniony rynek gazu jest rynkiem młodym, w początkowej fazie przemian. Duża część klientów nie jest jeszcze świadoma, że może zmienić sprzedawcę gazu, a część obawia się, że jest to zbyt skomplikowane. W praktyce okazuje się jednak, że procedura zmiany sprzedawcy paliwa gazowego jest nawet nie tyle podobna do procedury zmiany sprzedawcy prądu, co wręcz prostsza. Co ważne, na mocy udzielonego pełnomocnictwa, TAURON załatwia za klienta wszelkie formalności. Efektem zmiany sprzedawcy na TAURON jest podpisanie umowy kompleksowej, dzięki czemu klient będzie otrzymywać jedną fakturę za sprzedaż oraz za dystrybucję gazu. Umowa może zostać podpisana na okres 2 lub 3 lat. Ważne dla klienta będzie również to, że zmiana sprzedawcy na TAURON jest bezpieczna i bezpłatna oraz nie powoduje konieczności wymiany urządzeń ani liczników pomiarowych gazu.

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone