Nowoczesne inwestycje w Tychach

2 komentarze Samorząd

W mieście powstanie ogród sensoryczny oraz plac zabaw dla dzieci niepełnosprawnych. Szacuje się, że łączna wartość obu projektów wyniesie blisko 700 tysięcy złotych.

Pierwszy w Tychach ogród sensoryczny zostanie zlokalizowany przy Zespole Szkół Specjalnych przy ul. Edukacji. Będzie podzielony na cztery strefy: cichą ogrodniczą, cichą z elementami przyrody, głośną oraz placu zabaw. Większość wyposażenia zostanie wykonana przez samych uczniów w ramach zajęć szkolnych.

– W strefie cichej, oprócz stołów roboczych, donic i kompostownika, znajdą się także stoły robocze, domek ogrodnika, kaskada wodna oraz hotel dla owadów – wylicza Maja Gorzel-Jaśniok z Wydziału Realizacji Inwestycji Urzędu Miasta w Tychach.

W strefie cichej z elementami przyrody powstanie natomiast labirynt z żywotnika zachodniego, ścieżka sensoryczna tzw. bosych stóp oraz ścieżka żwirowa z kolorowymi drewnianymi plastrami lub płaskimi kamieniami. Będzie także pagórek z ozdobnymi elementami małej architektury, piaskownica i trawnik z grami terenowymi typu kółko i krzyżyk.

W strefie głośnej znajdzie się zaś drewniana scena i cztery ścianki sensoryczne. Ostatnią strefą będzie plac zabaw.

Zadanie będzie wykonywane etapami. Jego wartość została wyceniona na ponad 400 tysięcy złotych.

Kolejną inwestycją, zapowiedzianą przez miasto, jest realizacja placu zabaw, przeznaczonego dla dzieci niepełnosprawnych. Interaktywny płotek, huśtawka stalowa dla osób na wózkach, urządzenie muzyczne, ławka kameleon i kołyska na sprężynach – to tylko niektóre z zaplanowanych atrakcji.

Ostateczny koszt inwestycji będzie znany po wyborze wykonawcy, jednak gmina zabezpieczyła na ten cel ok. 290 tys. zł. Plac zostanie zlokalizowany w Parku Miejskim.

 

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone