Nowa ulica strefowa na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

Możliwość komentowania Nowa ulica strefowa na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej została wyłączona Inwestycje, Samorząd

Wybudowana kosztem blisko 5 mln zł ulica Kusięcka posłuży m.in. działającym na terenie strefy firmom i ich pracownikom. Od września dojeżdżać tam będzie także nowa linia MPK. Częstochowa zainwestowała w ostatnich latach w infrastrukturę nowych terenów specjalnych stref ekonomicznych ok. 18 mln zł.

Zakończenie inwestycji związanej z budową drogi w KSSE od sięgacza ul. Legionów do ul. Kusięckiej niweluje problemy z dojazdem do realizowanych obecnie na terenach strefowych inwestycji oraz działającego od grudnia 2016 r. nowego zakładu CGR, który zatrudnia obecnie ponad 250 osób i już szuka kolejnych pracowników. Do rozpoczęcia jesienią produkcji w nowej hali przygotowuje się Enckel – producent części do maszyn używanych w produkcji tworzyw sztucznych, na końcowym etapie inwestycję ma także BDG Group (Baby Design) – producent wózków dziecięcych, budowę prowadzi również LiM – firma branży obuwniczej.

Nowa ulica to 700 metrów drogi, z oświetleniem i pełną infrastrukturą. Autobusy zaczną kursować tam od września.

– To inwestycja, która łączy w sobie nasze działania na rzecz Lepszej Komunikacji i Lepszej Pracy, bo poprawia warunki komunikacyjne zarówno dla firm, jak obecnych i przyszłych pracowników, którzy mając wygodny dojazd, mają też większą szansę znaleźć tu pracę, dającą dobre, zawodowe perspektywy– tłumaczy prezydent Częstochowy, Krzysztof Matyjaszczyk.

Wydatki miasta na uzbrojenie i zagospodarowanie terenów specjalnych stref ekonomicznych mają być zachętą dla potencjalnych inwestorów. Suma wszystkich nakładów inwestycyjnych (zarówno tych zrealizowanych, jak i zadeklarowanych do poniesienia), wynikających z funkcjonowania wszystkich firm na starych i nowych terenach specjalnych stref ekonomicznych w Częstochowie sięga już ok. 1 mld 700 mln zł.

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone