Nowa ulica strefowa na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej | Kapital Śląski

Nowa ulica strefowa na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

Komentarzy (0) Inwestycje, Samorząd

Wybudowana kosztem blisko 5 mln zł ulica Kusięcka posłuży m.in. działającym na terenie strefy firmom i ich pracownikom. Od września dojeżdżać tam będzie także nowa linia MPK. Częstochowa zainwestowała w ostatnich latach w infrastrukturę nowych terenów specjalnych stref ekonomicznych ok. 18 mln zł.

Zakończenie inwestycji związanej z budową drogi w KSSE od sięgacza ul. Legionów do ul. Kusięckiej niweluje problemy z dojazdem do realizowanych obecnie na terenach strefowych inwestycji oraz działającego od grudnia 2016 r. nowego zakładu CGR, który zatrudnia obecnie ponad 250 osób i już szuka kolejnych pracowników. Do rozpoczęcia jesienią produkcji w nowej hali przygotowuje się Enckel – producent części do maszyn używanych w produkcji tworzyw sztucznych, na końcowym etapie inwestycję ma także BDG Group (Baby Design) – producent wózków dziecięcych, budowę prowadzi również LiM – firma branży obuwniczej.

Nowa ulica to 700 metrów drogi, z oświetleniem i pełną infrastrukturą. Autobusy zaczną kursować tam od września.

– To inwestycja, która łączy w sobie nasze działania na rzecz Lepszej Komunikacji i Lepszej Pracy, bo poprawia warunki komunikacyjne zarówno dla firm, jak obecnych i przyszłych pracowników, którzy mając wygodny dojazd, mają też większą szansę znaleźć tu pracę, dającą dobre, zawodowe perspektywy– tłumaczy prezydent Częstochowy, Krzysztof Matyjaszczyk.

Wydatki miasta na uzbrojenie i zagospodarowanie terenów specjalnych stref ekonomicznych mają być zachętą dla potencjalnych inwestorów. Suma wszystkich nakładów inwestycyjnych (zarówno tych zrealizowanych, jak i zadeklarowanych do poniesienia), wynikających z funkcjonowania wszystkich firm na starych i nowych terenach specjalnych stref ekonomicznych w Częstochowie sięga już ok. 1 mld 700 mln zł.

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *