Nowa hala magazynowo-produkcyjna w Częstochowie

Możliwość komentowania Nowa hala magazynowo-produkcyjna w Częstochowie została wyłączona Biznes, galeria

Agencja Rozwoju Regionalnego wybudowała na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Częstochowie halę magazynowo-produkcyjną o łącznej powierzchni 3 tys m kw. Koszt inwestycji to 9 mln zł.

Hala jest w pełni wyposażona w niezbędne instalacje i znajduje się bardzo blisko budowanej obwodnicy autostrady A1 oraz 1,5 km od jej węzła.

Obiekt wybudowano na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, co wiąże się ze znacznymi ulgami – możliwością zaliczenia kosztów czynszu najmu w podstawę zwolnienia z podatku dochodowego aż do 2026 roku.

– Jesteśmy pierwszym miastem, które uznało, że jeżeli chce kompleksowo odpowiadać na potrzeby przedsiębiorców, musi tym, którzy tego oczekują, maksymalnie ułatwić i skrócić proces inwestycyjny. Teraz firma, która chce zainwestować ma już gotową halę i przygotowaną powierzchnię. Może wstawiać maszyny i szybko rozpoczynać produkcję lub inną działalność, korzystając przy tym ze strefowych ulg podatkowych – mówi prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk.

Inwestycja ARR służy oczywiście realizacji jednego ze strategicznych miejskich celów – tworzeniu atrakcyjnych, coraz lepiej płatnych, stabilnych miejsc pracy. To jeden z elementów programu ,,Teraz lepsza praca”.

Do hali dojeżdża już – utworzony z myślą o pracownikach i potrzebach pracodawców – miejski autobus linii MPK 35 i 36.

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone