Noc Teatrów 2018

Możliwość komentowania Noc Teatrów 2018 została wyłączona Aktualności, Kultura

29 września br., w siedzibie Miejskiego Centrum Kultury w Rudzie Śląskiej – Nowym Bytomiu odbędzie się „Noc Teatru w Mieście Bez Teatru”. W programie spektakle, warsztaty oraz zwiedzanie.

 

 

Pierwsza część wydarzenia dedykowana jest przede wszystkim dzieciom i młodzieży. O godz. 17.00 rozpoczną się spektakle „Zuzanka i Utopce” oraz „Orfeusz w piekle” w reżyserii Teresy Jonas, w wykonaniu laureatów XXVIII Rudzkiego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej 2018. Z kolei Teatr Scena Muzyczna I LO przedstawi spektakl „Spo-TKANIE” wyreżyserowany przez Małgorzatę Grund-Bismor.

O godz. 19.45 zaprosimy publiczność na spektakl „Tragedia prześlicznej Ulijanki i dojrzałego Edmunda” w wykonaniu Teatru Reduta Śląska – zapowiada Katarzyna Furmaniuk, dyrektor MCK. – Dramat przedstawia starcie miłości z filozofią, z którego żadna ze stron nie odnosi zwycięstwa. Znajdziemy w nim motywy zaczerpnięte z Szekspira, Tennessee Williamsa, Mrożka, Gombrowicza czy Wyspiańskiego, trochę romansu, tragedii i dramatu – mówi.

 

Na zakończenie, o godz. 21.45, wystąpi Lekki Teatr Przenośny, który przedstawi sztukę Jeremiego Przybory „Serca o zmierzchu” w reżyserii Mirosława Orzechowskiego. – To opowieść o rodzinie, miłości i dorastającym chłopcu, który nie potrafi zrozumieć otaczającego świata – mówi Katarzyna Furmaniuk.

 

Podczas rudzkiej edycji „Nocy Teatrów” odbędą się również warsztaty teatralne dla dzieci ze szkół podstawowych. Ilość miejsc jest ograniczona, dlatego obowiązują wcześniejsze zapisy pod numerem telefonu: 32 2486 240, wew. 24. Poza skorzystaniem z atrakcji teatralnych, możliwe będzie zwiedzanie zabytkowej drukarni i zaplecza sceny MCK.

 

„Noc Teatru w Mieście Bez Teatru” to rudzka odsłona „Nocy Teatrów Metropolii”, organizowanej po raz 9. w całym województwie śląskim. W tym roku w ramach wydarzenia odbędzie się 30 spektakli i 50 różnych innych atrakcji. Wiele spektakli będzie można zobaczyć bezpłatnie, zaś na pozostałe bilety są w cenach promocyjnych. Udział w atrakcjach specjalnych także jest darmowy lub za symboliczną opłatą. Warto zaznaczyć, że każdy posiadacz biletu na którykolwiek ze spektakli granych podczas Nocy Teatrów, będzie mógł podróżować autobusami, tramwajami, trolejbusami bez opłaty. Aby skorzystać z darmowego przejazdu, podczas podróży należy mieć ze sobą bilet na spektakl oraz – wydrukowany ze strony www.nocteatrowmetropolii.pl – bilet okolicznościowy. Miejskie Centrum Kultury im. H. Bisty włącza się w organizację wydarzenia od 2015 roku.

Miejsce:

MCK przy ul. Niedurnego 69 w Rudzie Śląskiej – Nowym Bytomiu

Opłata za udział we wszystkich przygotowanych atrakcjach wynosi symboliczne 5 zł.

Materiały: Urząd Miasta Ruda Śląska

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone