Mysłowice: Prezydent porozmawia z przedsiębiorcami o e-składkach

Możliwość komentowania Mysłowice: Prezydent porozmawia z przedsiębiorcami o e-składkach została wyłączona Biznes, Samorząd

14 września w Szybie Bończyk w Mysłowicach odbędzie się spotkanie przedstawicieli małych i średnich przedsiębiorstw z prezydentem miasta, Edwardem Lasokiem. Głównym tematem wydarzenia będą kwestie związane z płaceniem e-składek.

Na wrześniowym „Spotkaniu z Biznesem” przedstawiciele Zakładu Ubezpieczeń Społecznych omówią temat e-składek i nowych przepisów, które od 2018 roku ułatwią opłacanie ubezpieczenia społecznego. Zamiast kilku wpłat na różne rachunki bankowe wystarczy jeden zwykły przelew – nowy rachunek bankowy przedsiębiorca otrzyma z ZUS. Fundusz Górnośląski S.A. przedstawi z kolei możliwości dofinansowania usług szkoleniowych i doradczych dla małych i średnich przedsiębiorstw.

Będzie także czas na prezentację mysłowickich firm. Ich przedstawiciele powiedzą o tym, jak inwestować we własne bezpieczeństwo (firma Fortis; montaż i serwis monitoringu), opowiedzą o książkach i albumach promocyjnych (Wydawnictwo Alex Lucas Sp. z o.o.), najnowszych rozwiązaniach w dziedzinie automatyki bramowej (firma Smart System Tech&Comp), a także odpowiedzą na pytanie „czy w windzie jest bezpiecznie?” (firma Viva; montaż i serwis monitoringu).

W programie zaplanowano również prezentacje Gazety Wyborczej o aktualnych trendach w promowaniu się firm w Internecie oraz PKO Banku Polskiego o możliwościach związanych z leasingiem.

Wrześniowe spotkanie jest otwarte dla wszystkich przedsiębiorców, jednak z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc konieczne jest potwierdzenie swojego przybycia, wysyłając wiadomość na adres e-mail kancelaria@myslowice.pl.

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone