Mieszkania dla tych, którzy nie chcą brać kredytu

Możliwość komentowania Mieszkania dla tych, którzy nie chcą brać kredytu została wyłączona Inwestycje, Mieszkania, Samorząd

„Z przyszłością w Żorach” to program, w ramach którego w mieście powstanie prawie 600 nowych mieszkań czynszowych. Realizujące inwestycje Zakłady Techniki Komunalnej w Żorach otrzymały już środki na ten cel. Trwa przetarg na wykonawcę.

Dzięki projektowi na osiedlu Pawlikowskiego w Żorach powstanie w sumie 6 bloków, w których znajdzie się 578 mieszkań. Jak zastrzegają realizatorzy inwestycji, liczba ta może się jeszcze zmienić, w zależności od ilości chętnych.

Budowa dwóch pierwszych budynków ruszy po rozstrzygnięciu przetargu na wykonawcę.

– Inwestycja nie jest nastawiona na zysk. Jej celem jest stworzenie dobrych warunków do zamieszkania w Żorach, zarówno dla obecnych, jak i nowych mieszkańców. Chcemy także stworzyć korzystne warunki dla młodych rodzin, a tym samym zatrzymać je w Żorach, zapobiegając migracji do innych miejscowości. Program ma więc stanowić element programu rozwoju miasta – mówi Olgierd Zaraś, Prezes Zakładów Techniki Komunalnej Sp. z o.o.

Warunkiem zamieszkania na nowym osiedlu jest zameldowanie w Żorach, rzeczywiste zamieszkiwanie wynajętego lokalu oraz płacenie w mieście podatków. To oferta dla tych, którzy nie chcą zaciągać kredytu na zakup mieszkania.

– Najemca będzie miał prawo wykupu lokalu od Gminy Miejskiej Żory po preferencyjnej cenie, po upływie okresu finansowania. Chętni muszą wykazać się zdolnością płatniczą do regulowania czynszu – tłumaczy Olgierd Zaraś.

Zgodnie z projektem, mieszkania będą miały od 1 do 4 pokoi, a powierzchnia 85% z nich wyniesie od 50 do 60 m. kw. Nowoczesne lokale będą posiadać duży balkon, a na parterze także ogródek. Każdemu z nich zostanie też przyporządkowane pomieszczenie gospodarcze.

Wszystkie budynki wyposażone zostaną w windy, docierające również do kondygnacji podziemnej, w której będą znajdować się garaże. Dla rodzin z dziećmi przewidziano trzy bezpieczne place zabaw, a w otoczeniu bloków zaplanowano zieleń i ciągi piesze. Parkingi zewnętrzne będą zlokalizowane na obrzeżach osiedla. Cała lokalizacja objęta zostanie zaś monitoringiem.

Mieszkania Żory

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone