Miasto Tworzą Ludzie: Aleksander Matusiński

Możliwość komentowania Miasto Tworzą Ludzie: Aleksander Matusiński została wyłączona Aktualności, Kultura

W Mysłowickim Ośrodku Kultury 29 listopada 2019 r.,o godz. 18.00 po letniej przerwie powraca cykl Miasto Tworzą Ludzie. Tym razem spotkamy się z Aleksandrem Matusińskim, trenerem wicemistrzyń świata i mistrzyń Europy w sztafecie 4×400 m.


Aleksander Matusiński to jeden z najwybitniejszych trenerów młodego pokolenia w polskim sporcie. Jego podopieczne zdobyły ostatnio tytuł mistrzyń Europy oraz wicemistrzyń świata w sztafecie 4 x 400 m. Powszechnie nazywane „Aniołkami Matusińskiego” lekkoatletki wreszcie spełniły swoje marzenia, a przy okazji dostarczyły maksimum radości i wzruszeń kibicom w całym kraju. Zwycięski trener został nominowany do tytułu Trenera Roku w plebiscycie Przeglądu Sportowego i Polsatu.

Czym jest sukces w wymiarze sportowym? Jaka jest cena pełnego zaangażowania w pracę trenera? Czy Mysłowice to miasto, które lubi ludzi sukcesu?

To tylko kilka pytań, które wybrzmią podczas spotkania z Aleksandrem Matusińskim w ramach cyklu Miasto Tworzą Ludzie, który ma za zadanie pokazać, że mysłowiczanie mają się czym pochwalić i z czego być dumni. Źródłem tej dumy mogą być mniej lub bardziej znani mieszkańcy naszego miasta, którzy osiągają sukcesy w różnych dziedzinach, od sztuki, przez biznes po sport.
Spotkanie poprowadzi Tadeusz Musioł, dziennikarz sportowy Polskiego Radia Katowice.

29 listopada 2019 r., czwartek godz. 18.00, Galeria M2, Mysłowicki Ośrodek Kultury, Wstęp wolny

źródło: Mysłowicki Ośrodek Kultury

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone