Mateusz Morawiecki gościem VI Europejskiego Kongresu MŚP w Katowicach

Możliwość komentowania Mateusz Morawiecki gościem VI Europejskiego Kongresu MŚP w Katowicach została wyłączona Biznes, galeria

Jaki jest plan na rzecz odpowiedzialnego rozwoju biznesu? Czy czeka nas przełom w polskiej gospodarce? Z tymi pytaniami zmierzy się wicepremier oraz minister Rozwoju, Mateusz Morawiecki, podczas debaty zorganizowanej pierwszego dnia VI Europejskiego Kongresu MŚP.

Technologie cyfrowe, rozwiązania IT i social media to narzędzia, bez których coraz trudniej prowadzić nowoczesny biznes. Dlatego tegorocznej, szóstej już edycji Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw, przyświecać będzie hasło: „Trzy dni inspiracji dla innowacji”. Znajdzie ono odzwierciedlenie w programie wydarzenia, którego jednymi z najmocniejszych punktów będą prelekcje i warsztaty, które poprowadzą międzynarodowi potentaci w dziedzinie technologii – Google (warsztaty „Internetowe rewolucje”) i Facebook (program „Boost Your Business”).

Wśród najważniejszych tematów obok innowacji będą: współpraca międzynarodowa, kapitał dla rozwoju, prawo, edukacja dla sukcesu oraz współpraca biznesu z samorządem i nauką. W programie tegorocznego Kongresu znalazła się także 3. edycja Akademii Mody i Dizajnu – miejsce nauki i networkingu dla młodych twórców. To cykl spotkań, pokazów, warsztatów i prelekcji, prowadzonych przez specjalistów branży modowej.

Kongres MŚP

Kongres zainauguruje debata „Plan na rzecz odpowiedzialnego rozwoju – przełom w polskiej gospodarce”, w której oprócz wicepremiera Morawieckiego wezmą także udział Andrzej Arendarski – prezes Krajowej Izby Gospodarczej w Warszawie, Jerzy Hausner – wiceprezes Rady Ministrów oraz minister Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej w latach 2003-2005, Janusz Piechociński – wiceprezes Rady Ministrów RP, Minister Gospodarki RP oraz prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego w latach 2012-2015, a także Janusz Steinhoff – przewodniczący Rady Krajowej Izby Gospodarczej oraz Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach.

Kongres MŚP

Wydarzenie po raz kolejny odbędzie się w katowickim Międzynarodowym Centrum Kongresowym.

– Wspieramy intensywnie sektor MŚP, ponieważ rozumiemy jego długoterminowe znaczenie dla wzrostu konkurencyjności gospodarki naszego regionu i całego kraju. To właśnie mali i średni przedsiębiorcy są sercem polskiej gospodarki, stanowiąc 99% wszystkich firm oraz zapewniając 70% miejsc pracy – mówi Marcin Krupa, Prezydent Miasta Katowice.

Udział w Kongresie jest bezpłatny, a rejestracja zajmuje tylko chwilę. Wystarczy założyć konto lub zalogować się na już istniejące na stronie www.rejestracja.ekmsp.eu. Następnie należy kliknąć w zakładkę „zapis na wydarzenia” i z wyświetlonej listy wybrać spotkania, w których chcemy wziąć udział.

Kongres odbywa się pod Wysokim Patronatem Parlamentu Europejskiego.

Kongres MŚP

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone