Ludzkie podejście do poszukujących pracy – podstawą sukcesu

Możliwość komentowania Ludzkie podejście do poszukujących pracy – podstawą sukcesu została wyłączona Praca

Agencja zatrudnienia Foton w Opolu oraz Prezes Wołodymyr Pastuszenko otrzymała Złoty Laur Umiejętności i Kompetencji w kategorii „Załoga – wspólny sukces”. Wcześniej Laur Umiejętności i Kompetencji Foton otrzymał w 2014 i 2016 roku.

Wołodymyr Pastuszenko odbiera Złoty Laur Umiejętności i Kompetencji FOT. FOTON

Po pierwszy Laur firma sięgnęła już po dwóch latach działalności na rynku pracy, którą rozpoczęła w 2012 roku. Obecnie zapewniła sobie już dominującą pozycję w swojej branży. Firma świadczy profesjonalne usługi w zakresie doboru pracowników z Ukrainy oraz użyczenia ich polskim przedsiębiorstwom o każdym profilu działalności.

– Zaczęliśmy sprowadzać pracowników z zagranicy na prośbę przedsiębiorców. Obecnie zatrudniamy około 1000 osób, głównie Ukraińców – informuje Wołodymyr Pastuszenko, prezes firmy Foton. – Polska pod kątem możliwości znalezienia lepszej pracy to najlepszy sąsiad. Można dostać zezwolenie na pracę, pobyt, a nawet obywatelstwo. Polska to już moja druga ojczyzna. Kilka z naszych pracownic wyszło tu za mąż i tu układają sobie życie.

Prezes Wołodymyr Pastuszenko podkreśla, że swoje osiągnięcia zawdzięcza także prężnemu zespołowi w opolskiej siedzibie firmy.

– Żyjemy tu jak w rodzinie – mówi. – Każdy wie, co ma robić. Bez zbędnego pośpiechu, wystarczy że na czas.

Firma dba również o pracowników, którzy są zatrudniani za jej pośrednictwem. Osoby, które chcą znaleźć atrakcyjną pracę za pośrednictwem Fotonu muszą spełnić kilka wymogów. Muszą więc posiadać wizę z prawem do pracy, kartę pobytu lub Kartę Polaka.

Od 1 czerwca 2017 roku dla Ukraińców zostały zniesione wizy turystyczne Schengen. Co to dla nich oznacza? Cóż, nadal będą mogli przyjeżdżać do Polski, ale będą mieli tylko 90 dni, aby znaleźć i rozpocząć legalną pracę. Reszta formalności pozostanie raczej bez zmian, choć niektóre staną się nieco bardziej skomplikowane.

Oprócz podstawowych, wymaganych czynności, wszystkim sumiennym pracownikom Foton wyrabia bezpłatnie karty pobytu, spełniając wszystkie wymogi, co po 5 latach skutkuje otrzymaniem kart stałego pobytu, a nawet obywatelstwa polskiego. Gdy pojawia się potrzeba dojazdu do pracy na własną rękę, na każdą grupę 3-5 osób Foton daje samochód firmowy, także nieodpłatnie. Poza tym, jest firmą sprawdzoną, ze sporym doświadczeniem i „ludzkim” podejściem do poszukujących pracy.

– Filozofia naszej firmy jest prosta i jasna – podkreśla Wołodymyr Pastuszenko. – Każdy pracownik wie wszystko, co związane jest z jego pobytem, pracą i płacą. W całej historii firmy jeszcze nie było przypadku, żeby ktoś zgłaszał na nią skargi do sądu, czy urzędu.

Zespół Fotonu może o sobie powiedzieć, że odniósł sukces na trudnym rynku. Pracowników z opolskiego Fotonu można spotkać w całym kraju. Sprzątają szpitale na wybrzeżu, duży hotel w stolicy, czy rynek w Krapkowicach. Opiekują się mostami i wiaduktami między Lotniskiem Chopina a Marriottem w Warszawie. Pracują w jednym z największych tartaków w województwie opolskim, w Hucie Miedzi w Głogowie, przy budowie ciepłowni w Bełchatowie, w Cukrach Nyskich, czy przy rozbudowie Elektrowni Opole. Wykonują prace montażowe i spawalnicze w Kozienicach.

 

 

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone