Koncert w Mętkowie odbędzie się online

Możliwość komentowania Koncert w Mętkowie odbędzie się online została wyłączona Aktualności, Kultura, Samorząd

Tegoroczny, czternasty już koncert papieski w Mętkowie jednak się odbędzie. Tyle tylko, że bez udziału publiczności, a w internecie.

Arka Noego, 2010 rok, Mętków) fot. mat. organizatora

– Długo zastanawialiśmy się czy organizować to wydarzenie – wyznaje Halina Sędzielarz, Prezes Fundacji „Barka”, organizatorka koncertów w modrzewiowym kościółku w Mętkowie.
– Pandemia pokrzyżowała nam plany. Ze względu na chorobę jednego z muzyków nie mogliśmy zorganizować imprezy w listopadzie, jak co roku w rocznicę pontyfikatu Jana Pawła II oraz rocznicę pierwszej Eucharystii w mętkowskim kościele – tłumaczy Halina Sędzielarz.

Ostatecznie koncert został przeniesiony na 27 grudnia. Odbędzie się pt. ”Sub Tuum Presidium”. Wystąpi Józef Skrzek oraz męski zespół wokalny Quattro Vocii. Całość będzie emitowana o godzinie 12 w Internecie, na stronie Fundacji „Barka” oraz w mediach społecznościowych, także na Facebooku chrzanowskiego Starostwa.
Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Andrzej Uryga, Chrzanowski Starosta.

– Powiat chrzanowski od lat wspiera organizację koncertów w Mętkowie. Także w tym roku przekazaliśmy kwotę 3.500 zł na wsparcie jego realizacji. Wraz z organizatorami mamy nadzieję, że emisja koncertu on-line pozwoli dotrzeć do jeszcze szerszego, wręcz nielimitowanego grona odbiorców. To też rodzaj reklamy. Kiedy koncerty wrócą do swojej pierwotnej formy, może się okazać, że widzów będzie znacznie więcej, niż do tej pory – mówi Wicestarosta Bartłomiej Gębala.

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone