Jak skutecznie zarządzać projektami?

Komentarzy (0) Biznes

Za nami pierwsze w tym roku seminarium PMI PC Oddział Śląsk. 2 lutego w hotelu Angelo Katowice spotkało się ponad siedemdziesięciu entuzjastów zarządzania projektami.

Prelekcję poprowadził Tomasz Kopczyński, dr nauk ekonomicznych, który opowiedział o roli PM (Project Manager) w podejściu sytuacyjnym w zarządzaniu projektami. W trakcie wystąpienia przedstawiona została również istota podejścia sytuacyjnego, wymuszonego zjawiskami zachodzącymi w otoczeniu, takimi jak: dynamika, nieprzewidywalność oraz złożoność.

Dr Kopczyński zapoznał także uczestników z koncepcją nowej roli i kompetencji project managera, który, działając w coraz trudniejszym środowisku, wymagającym adaptacyjności i elastyczności, musi wykazać się szczególnymi kompetencjami oraz podejściem w zarządzaniu projektem.

Po prelekcji odbyło się spotkanie organizacyjne, dedykowane głównie osobom, które chciałyby zaangażować się w działalność Śląskiego Oddziału. O zaletach wolontariatu opowiedziała Ewa Wolny, wicedyrektor ds. Wolontariuszy. Dyrektor zarządzający, Maciej Panek, przedstawił z kolei cele na 2017 rok, a dzięki zaangażowaniu Sylwii Koszeli, wicedyrektor ds. Programów i Wydarzeń, uczestnicy poznali wstępny kalendarz wydarzeń na najbliższy rok, w tym pomysł stworzenia pierwszego webinarium.

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *