Jak skutecznie zarządzać projektami?

Możliwość komentowania Jak skutecznie zarządzać projektami? została wyłączona Biznes

Za nami pierwsze w tym roku seminarium PMI PC Oddział Śląsk. 2 lutego w hotelu Angelo Katowice spotkało się ponad siedemdziesięciu entuzjastów zarządzania projektami.

Prelekcję poprowadził Tomasz Kopczyński, dr nauk ekonomicznych, który opowiedział o roli PM (Project Manager) w podejściu sytuacyjnym w zarządzaniu projektami. W trakcie wystąpienia przedstawiona została również istota podejścia sytuacyjnego, wymuszonego zjawiskami zachodzącymi w otoczeniu, takimi jak: dynamika, nieprzewidywalność oraz złożoność.

Dr Kopczyński zapoznał także uczestników z koncepcją nowej roli i kompetencji project managera, który, działając w coraz trudniejszym środowisku, wymagającym adaptacyjności i elastyczności, musi wykazać się szczególnymi kompetencjami oraz podejściem w zarządzaniu projektem.

Po prelekcji odbyło się spotkanie organizacyjne, dedykowane głównie osobom, które chciałyby zaangażować się w działalność Śląskiego Oddziału. O zaletach wolontariatu opowiedziała Ewa Wolny, wicedyrektor ds. Wolontariuszy. Dyrektor zarządzający, Maciej Panek, przedstawił z kolei cele na 2017 rok, a dzięki zaangażowaniu Sylwii Koszeli, wicedyrektor ds. Programów i Wydarzeń, uczestnicy poznali wstępny kalendarz wydarzeń na najbliższy rok, w tym pomysł stworzenia pierwszego webinarium.

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone