Hotel Moxy odpowiada na potrzeby „cyfrowego pokolenia” gości

Możliwość komentowania Hotel Moxy odpowiada na potrzeby „cyfrowego pokolenia” gości została wyłączona Inwestycje

Chopin Airport Development (CAD) ma obecnie pięć hoteli, ale to dopiero początek rozwoju. Jeszcze w tym roku spółka uruchomi trzygwiazdkowy, nowoczesny hotel marki Moxy, należącej do największej sieci hotelarskiej na świecie – Marriott International i obecnie bardzo popularnej wśród pokolenia Y. Obiekt powstaje w bezpośrednim sąsiedztwie terminalu lotniska w Katowicach Pyrzowicach.

MOXY fot. EMKAA Architekci

– Jako pierwsza polska firma zdecydowaliśmy się podpisać umowę na markę Moxy i wprowadzić ją do Polski. Kolejny raz jesteśmy pionierami na polskim rynku. Wcześniej jako pierwsi wprowadzaliśmy takie marki jak Renaissance czy Courtyard – mówi Gheorghe Marian Cristescu, prezes Chopin Airport Development. – Cieszymy się, że tą inwestycją umacniamy naszą obecność na polskich lotniskach, a w tym konkretnym przypadku w Katowicach, które są bardzo atrakcyjnym miastem zarówno z inwestycyjnego, jak i biznesowego punktu widzenia.

Jak podkreśla prezes Cristescu, inwestycja Chopin Airport Development na Śląsku to przede wszystkim wyjście naprzeciw oczekiwaniom tzw. millenialsów, czyli osób urodzonych pomiędzy 1980 a 2000 rokiem. Liczba osób urodzonych w tych latach przekracza 2,3 mld i pokolenie to staje się dominującym wśród wszystkich podróżujących w celach biznesowych. Nowe trendy jakie nakreślają millenialsi to m.in. podróże typu bleisure, czyli połączenie wyjazdu służbowego z wyjazdem w celach turystycznych. Wiąże się to m.in. z preferowaniem wyjazdów biznesowych na koniec lub początek tygodnia, aby móc połączyć je z weekendem. – Widzimy, że oczekiwania pokolenia Y różnią się od oczekiwań osób starszych generacji i dostrzegamy też, że to właśnie millenialsi w znacznym stopniu kształtują kierunek podróży służbowych. Dlatego też postawiliśmy na markę, która jest odpowiedzią na bieżące i przyszłe potrzeby potencjalnych gości hotelowych – wyjaśnia prezes CAD.

MOXY -_guestroom fot. EMKAA_Architekci

– Moxy Katowice to obiekt bardzo nowoczesny i nieszablonowy. Nasza załoga, czyli pracownicy, to ludzie w różnym wieku i z różnym doświadczeniem, ale to, co ich łączy to otwartość na nowe doświadczenia, a także swobodny i nieskrępowany styl, dokładnie taki, jak styl hoteli Moxy – mówi Monika Michałek, Kapitan Moxy Katowice Airport Hotel. Jak podkreśla hotel będzie jednocześnie bardzo funkcjonalny i zarazem atrakcyjny wizualnie. Jest budowany i wyposażany z myślą o ludziach, którzy nie znają świata bez internetu. Dlatego też w hotelach marki Moxy jest bardzo szybkie Wifi, bar otwarty 24/7, gry planszowe, przekąski, energetyczna muzyka i duże ekrany TV w pokojach – przystosowane do podłączenia treści online i gier.

Moxy charakteryzuje się niestandardowym wystrojem, a zwłaszcza dużymi, atrakcyjnymi przestrzeniami wspólnymi. Warto pamiętać, że koncepcja architektoniczna hotelu Moxy w Pyrzowicach została z entuzjazmem przyjęta przez Marriott International. Spełnia wszystkie wytyczne marki, a jednocześnie jest prawdziwie śląska. Obiekt należący do Chopin Airport Development doskonale wpisuje się w charakter Śląska i lokalizację naprzeciwko lotniska. Do dyspozycji gości oddane zostanie 100 pokoi, rozmieszczonych na 5 kondygnacjach. W lobby hotelu gości będzie witać górniczy wagonik, a także duży stół – modny aktualnie „Communal table”. Centralnym punktem parterowej części hotelu będzie wyspa barowa.

MOXY bar fot. EMKAA Architekci

– To miejsce będzie przyciągało chcących popracować, odpocząć, porozmawiać, a także załatwić hotelowe formalności czy wypocząć przy drinku – zaznacza Michałek. Duży nacisk projektanci wnętrz położyli na funkcjonalność i design wyposażenia: sofy, fotele, siedziska, krzesła i stoliki mają być wygodne i ciekawe dla oka. Całości dopełnią pojawiające się tu i tam motywy graficzne szybów kopalnianych.

Hotel Moxy w Katowicach będzie szóstym hotelem w portfelu Chopin Airport Development i piątym przylotniskowym. Następne projekty, których otwarcie zaplanowano na przyszły rok, to 120-pokojowy obiekt w Rzeszowie oraz hotel Moxy w Poznaniu. Hotel w Rzeszowie, który ma przyjąć pierwszych gości w pierwszej połowie przyszłego roku ma służyć nie tylko pasażerom portu lotniczego, ale także klientom pobliskiej G2A Areny oraz firmom ulokowanym w sąsiedztwie podrzeszowskiego lotniska. Z kolei w drugiej połowie 2019 r. spółka odda do użytku kolejny hotel Moxy, powstający w Poznaniu, w bezpośrednim sąsiedztwie Międzynarodowego Portu Lotniczego Poznań-Ławica.

W portfelu Chopin Airport Development są już trzy hotele zlokalizowane w bezpośrednim sąsiedztwie lotniska Chopina – Renaissance Warsaw Airport Hotel, Courtyard by Marriott oraz Hampton by Hilton Warsaw Airport. Spółka posiada także hotel Hampton by Hilton Gdańsk Airport, a także znajdujący się na półwyspie Helskim, wypoczynkowo-konferencyjny Best Western Hotel Jurata. CAD jest najprężniej rozwijającą się polską firmą hotelarską. Jest jednocześnie inwestorem, operatorem oraz administratorem istniejących obiektów i inwestycji hotelowych realizowanych od podstaw. Jako franczyzobiorca światowych sieci hotelowych Marriott International, Hilton, Best Western, InterContinental Hotels Group, świadczy również usługi hotelowo-konferencyjne oraz rekreacyjne.

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone