„Green book” na mysłowickim rynku

Możliwość komentowania „Green book” na mysłowickim rynku została wyłączona Aktualności, Kultura

Na koniec wakacji niespodzianka dla fanów dobrego kina. W sobotę 24 sierpnia 2019 r. o godz. 21:00 na mysłowickim rynku odbędzie się projekcja filmu „Green book” w reżyserii Petera Farrelly’ego .

Komediodramat z 2018, to oparta na faktach historia Dona Shirleya pianisty i jego szofera oraz ochroniarza Tony’ego Vallelongi.  Film został nagrodzony Oskarami za najlepszy film, za scenariusz i za najlepszą rolę aktora drugoplanowego (Mahershal Ali).

 

 

W „Green Book” – jak w każdym dobrym filmie drogi – podróż nabiera symbolicznego znaczenia. Daje postaciom okazję, by przewartościować dotychczasowe życie, zrewidować poglądy, nawiązać wartościowe relacje. Słowem, stać się lepszym człowiekiem. Lekcje, które mają do odebrania bohaterowie oraz widownia – na temat nietolerancji, szkodliwych stereotypów, ale również potrzeby zaakceptowania własnych korzeni – zostają przekazane z humorem i wdziękiem. Reżyser – niegdyś specjalista od niegrzecznych komedii w stylu „Głupiego i głupszego” oraz „Sposobu na blondynki” – nakręcił film do bólu poprawny politycznie, a przy tym lekki, uroczy, mądry. Z komediodramatu Farrelly’ego wychodzi się z uśmiechem od ucha do ucha, w głębokim przeświadczeniu, że świat… jest do przyjęcia nawet na trzeźwo”. (źródło: filmweb.pl)

 

Źródło: Mysłowicki Ośrodek Kultury

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone