Dzień Otwarty Notariatu – porozmawiaj z notariuszem….

Możliwość komentowania Dzień Otwarty Notariatu – porozmawiaj z notariuszem…. została wyłączona Aktualności, porady ekspertów, Prawo i Podatki

W sobotę 24 listopada w godzinach od 10:00 do 16:00 w wielu miastach Polski odbędzie się akcję poradniczą i edukacyjną pod hasłem: „Porozmawiaj z notariuszem, jak zadbać o bezpieczeństwo swojego majątku”.

Dzień Otwarty Notariatu, organizowany od 2010 roku zawsze w ostatnią sobotę listopada, jest jedną z ważniejszych społecznych inicjatyw samorządu notarialnego. Coroczna akcja ma szeroki wymiar edukacyjny i pozwala wszystkim zainteresowanym uzyskać praktyczne informacje w ważnych dla każdego obszarach prawa.

Każda edycja Dnia Otwartego Notariatu ma swój temat przewodni, ale wszystkie koncentrują się na sprawach związanych z bezpieczeństwem majątków obywateli, sprawach związanych z dziedziczeniem, bezpiecznym przenoszeniem własności nieruchomości, prawie rodzinnym, w tym małżeńskich umowach majątkowych, a także księgach wieczystych.

W tej akcji edukacyjnej zawsze szczególny nacisk kładziemy na edukację obywatelską, gdyż podstawowa wiedza prawna jest niezbędna każdej osobie podejmującej ważne decyzje majątkowe.

Dzień Otwarty Notariatu 2018

Temat tegorocznej 9. edycji Dnia Otwartego Notariatu brzmi: „Porozmawiaj z notariuszem, jak zadbać o bezpieczeństwo swojego majątku”.

W czasie listopadowego spotkania chcemy zwrócić szczególną uwagę na potrzebę i umiejętność zadbania o bezpieczeństwo własnego majątku, w tym na sprawy związane z dziedziczeniem, postępowaniami spadkowymi, obrotem nieruchomościami, darowiznami, umowami o dożywocie. Mówić będziemy także o czynnościach notarialnych związanych z prawem rodzinnym w tym również o małżeńskich umowach majątkowych (rozdzielność majątkowa oraz umowy rozszerzające wspólność ustawową) oraz o umowach o podział majątku wspólnego (np. o podziale majątku po ustanowieniu rozdzielności majątkowej lub podziale majątku po rozwodzie). Jednak, niezależnie od tematu przewodniego, notariusze udzielą odpowiedzi na wszystkie pytania leżące w ich kompetencjach.

Tegoroczna, 9. edycja akcji Dzień Otwarty Notariatu odbędzie się w sobotę 24 listopada 2018 r. Notariusze będą udzielać informacji prawnych w wybranych miastach Polski w godzinach 10.00 – 16.00.

więcej na stronie:  www.porozmawiajznotariuszem.pl

Gdzie można porozmawiać z notariuszem?

BIAŁYSTOK
NOT
ul. Marii Skłodowskiej-Curie 2

BYDGOSZCZ
Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1
Plac Wolności 9

GDAŃSK
Urząd Miejski (sala nr 107)
ul. Nowe Ogrody 8/12

JELENIA GÓRA
Centrum Handlowe NOWY RYNEK
(sala 1005 OFFICE ZONE – poziom 1)
ul. Podwale 25

LEGNICA
Galeria „Piastów”
ul. Najświętszej Marii Panny 9

ŁÓDŹ
Izba Notarialna w Łodzi
ul. Narutowicza 119 A

KATOWICE
Obiekt Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego
I piętro
ul. Jordana 18

KRAKÓW
Hotel Pałac Bonerowski
ul. Św. Jana 1

OLSZTYN
NOT
pl. Konsulatu Polskiego 1

OPOLE
Miejska Bibioteka Publiczna
im. Jana Pawła II
ul. Minorytów 4

PIOTRKÓW TRYBUNALSKI
Miejska Biblioteka Publiczna
im. A. Próchnika
ul. Jerozolimska 29

POZNAŃ
Wielkopolska Izba Rzemieślnicza
Aleja Niepodległości 2

TORUŃ
Centrum Sztuki Współczesnej
Wały Generała Sikorskiego 13

MIELEC
Samorządowe Centrum Kultury
al. Niepodległosci 7

SZCZECIN
Hotel Rycerski
ul. Potulicka 1a

WARSZAWA
Hotel Gromada Warszawa Centrum
Pl. Powstańców Warszawy 2

WROCŁAW
Budynek Starej Giełdy
Plac Solny 16

ZAMOŚĆ
Urząd Miasta Zamościa
ul. Rynek Wielki 13

 

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone