Coraz trudniejsza rywalizacja o Laury Umiejętności i Kompetencji

Możliwość komentowania Coraz trudniejsza rywalizacja o Laury Umiejętności i Kompetencji została wyłączona Samorząd

Rozmowa z Henrykiem Galwasem, Prezesem Zarządu Opolskiej Izby Gospodarczej

 

Tegoroczna, opolska Gala Laurów Umiejętności i Kompetencji była wyjątkowa…

W tym roku po raz drugi w historii Opolskiej Izby Gospodarczej  przyznano Diamentowy Laur Umiejętności i Kompetencji. Tegoroczna gala, ze względu na nagrodę Diamentowego Lauru, która zawsze jest ogromnym wydarzeniem, odbyła się w nowo wyremontowanym opolskim „Okrąglaku”. Przystosowanie tego obiektu do tak dużego wydarzenia było nie lada wyzwaniem. Na poprzednią Galę zaprosiliśmy około 500 osób, w tym roku gości było dwa i pół tysiąca. Podczas uroczystości wystąpił również, liczący 120 wykonawców, Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” – tu również należało spełnić bardzo rygorystyczne wymogi organizacyjne. Na szczęście, dzięki bardzo dużej pomocy ze strony naszych przedsiębiorców podołaliśmy tym organizacyjnym wyzwaniom.

Po raz pierwszy w historii Diamentowym Laurem został uhonorowany przedsiębiorca…

Tak, otrzymał go Karol Cebula, wybitna postać, niezwykła osobowość, wielki autorytet przedsiębiorców, znany ze swej działalności charytatywnej. Dobrze się stało, że tak prestiżowa nagroda przypadła właśnie przedsiębiorcy, bo przecież w tej grupie mamy już coraz więcej osobowości światowego formatu.

Jak zmienia się postrzeganie i zainteresowanie tą, najważniejszą nagrodą gospodarczą w regionie?

W ubiegłym roku było tak wielu chętnych, że musieliśmy znacznie podnieść kryteria jej przyznawania. Widać więc, że przedsiębiorcy doceniają wartość Laurów Umiejętności i Kompetencji. Otrzymanie tego wyróżnienia nobilituje, jest dowodem na to, że firma jest wiarygodna i kompetentna.

Jaka jest skala działania Opolskiej Izby Gospodarczej?

Opolska Izba Gospodarcza została powołana 26 czerwca 1990 r. na mocy Ustawy z dnia 30 maja 1989 r. o izbach gospodarczych. Lista członków założycieli liczyła 119 podmiotów gospodarczych. Obecnie mamy 460 członków i chcę to wyraźnie podkreślić, członków autentycznych, zaangażowanych w działanie naszego samorządu. Świadczy o tym m.in. bardzo wysoki wskaźnik regularnego opłacania składek, wynoszący w naszym przypadku prawie 99 procent.

Profesjonalizm i wysoka jakość prowadzonych przez Izbę usług potwierdzona została poprzez uzyskanie Certyfikatu PN-EN ISO 9001-2009 w zakresie działalności samorządu gospodarczego, usług szkoleniowych, informacyjnych i doradczych oraz legalizacji dokumentów.

Jesteśmy członkiem Krajowej Izby Gospodarczej. Przy OIG działa Klub Młodych Przedsiębiorców oraz Sąd Arbitrażowy, gdzie rozstrzygane są wszelkie spory przedsiębiorców. Jednymi z największych i najważniejszych wydarzeń organizowanych przez Izbę są konkursy Opolska Nagroda Jakości, Znakomity Przywódca, Znakomity Pełnomocnik Systemów Zarządzania oraz Laury Umiejętności i Kompetencji.

Władze administracyjne i samorządowe traktują nas jak ważnego partnera. Podczas tegorocznej Gali Laurów Umiejętności i Kompetencji gościliśmy wszystkich najważniejszych przedstawicieli władz administracyjnych i samorządowych. Wśród gości, oprócz laureatów, udział wzięli m.in. włodarze miasta Opola: prezydent miasta, Arkadiusz Wiśniewski, marszałek województwa opolskiego, Andrzej Buła, oraz wojewoda, Adrian Czubak.

Rozmawiał Ryszard Żabiński

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone