25 lat Jastrzębskiej Spółki Węglowej | Kapital Śląski

25 lat Jastrzębskiej Spółki Węglowej

Komentarzy (0) Aktualności

Jastrzębska Spółka Węglowa została powołana 1 kwietnia 1993 roku, w tym roku przypada więc jubileusz. Gala Jubileuszowa z okazji 25-lecia odbyła się 19 kwietnia w sali koncertowej Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach. Na uroczystość przybyło wiele osób, wśród nich Grzegorz Tobiszowski, wiceminister energii, Kornel Morawiecki, marszałek senior oraz inni znakomici goście.

Grzegorz Tobiszowski wiceminister energii i prowadząca galę Anna Kukawska fot. Dawid Lach

Obecnie firma jest największym producentem węgla koksowego w Unii Europejskiej, cała Grupa JSW zatrudnia ponad 27 tysięcy osób i jest ważną częścią gospodarki na Śląsku, a także w całej Polsce.

– Pozycja, jaką wypracowała Jastrzębska Spółka Węglowa, to zasługa przede wszystkim pracowników. Dziś śmiało mogę powiedzieć, że po ćwierć wieku jesteśmy w miejscu, z którego możemy patrzeć w przyszłość z optymizmem – powiedział Daniel Ozon, prezes zarządu Jastrzębskiej Spółki Węglowej podczas Gali jubileuszowej.

Daniel Ozon, prezes zarządu Jastrzębskiej Spółki Węglowej i prowadząca galę Anna Kukawska Zdj. Dawid Lach

Na scenie NOSPR głos zabrał również Grzegorz Tobiszowski, wiceminister energii. Zwrócił uwagę, że Jastrzębska Spółka Węglowa stanowi jeden z ważniejszych podmiotów w przestrzeni polskiego sektora surowcowego.

– Dzisiaj możemy mówić o przyszłości i perspektywie Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Ale jeden fakt muszę wspomnieć, bo rzadko się zdarza, że aby ratować spółkę, pracownicy w perspektywie kilku lat rezygnują z należnych im wielkości wynagrodzeń. Gdyby nie to historyczne porozumienie, zamiast świętować, mówilibyśmy o upadłości. Dziś wchodzimy w inny obszar i jakość zarządzania sektorem węgla kamiennego – podkreślił Grzegorz Tobiszowski, wiceminister energii.

W sali koncertowej zasiadło wielu wspaniałych gości. Oprócz wiceministra energii, pojawił się także marszałek senior Kornel Morawiecki, ksiądz prałat Bernard Czernecki, a także posłowie na Sejm RP, senatorowie, samorządowcy, przedstawiciele środowiska naukowego, prezesi spółek z branży wydobywczej i energetycznej, kontrahenci, przedstawiciele strony społecznej, a także licznie zgromadzeni pracownicy Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

Galę Jubileuszową w Narodowej Orkiestrze Symfonicznej Polskiego Radia uświetnił występ wspaniałych artystów. Na scenie pojawiła się amerykańska wokalistka i pianistka Karen Edwards oraz Natasza Urbańska i Janusz Józefowicz z teatru Buffo. Doskonałe aranżacje i magnetyzujące głosy wokalistów, zachwyciły nawet najbardziej wymagających melomanów.

Gości przybyłych na ten niezwykły wieczór powitała orkiestra składającą się z reprezentantów wszystkich kopalni Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *