18 tys. zł dofinansowania dla Muzeum Miasta Mysłowice

Możliwość komentowania 18 tys. zł dofinansowania dla Muzeum Miasta Mysłowice została wyłączona Aktualności, Kultura

Projekt Muzeum Miasta Mysłowice został nagrodzony w konkursie „Patriotyzm Jutra”, organizowanym w ramach programu operacyjnego przez Muzeum Historii Polski. Spośród 850 wniosków, dotacje otrzymały 163 projekty. Kwota dofinansowania to 18 tys. zł.

„Patriotyzm Jutra” to ogólnopolski program grantowy, realizowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jego operatorem jest Muzeum Historii Polski. Program służy odkrywaniu, dokumentowaniu i upowszechnianiu wiedzy z zakresu historii Polski i wspiera inicjatywy angażujące społeczności w działania poświęcone pielęgnowaniu i promowaniu lokalnego dziedzictwa i kultury.

Nagrodzony projekt Muzeum Miasta Mysłowice (MMM) dotyczył ubiegłorocznej realizacji gry terenowej „Śladami Powstań Śląskich”. Dzięki pozyskanym środkom Muzeum zorganizuje jesienią trzecią edycję gry, która będzie skierowana do dzieci i młodzieży z Mysłowic oraz sąsiednich miast.

Zeszłoroczna gra polegała na przejściu trasy o długości blisko 7 kilometrów i zaliczeniu zadaniowo dziewięciu punktów historycznych w mieście oraz rozwiązaniu przygotowanych zadań. Szesnaście drużyn, wraz z opiekunami, spotkało się na Rynku, skąd wyruszyły w wyznaczone miejsca – m.in. pod byłą kopalnię Mysłowice, do Parku Zamkowego, na cmentarz przy ul. Mikołowskiej, do Szkoły Podstawowej nr 7 na Słupnej, na Promenadę czy do Trójkąta Trzech Cesarzy. Zbiórka końcowa drużyn miała miejsce w siedzibie MMM, gdzie uczestnicy gry wykonali ostatnie z zadań – strzelanie do tarczy.

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone